Home > Novinky > Česká áčko s Lukášem Kristejnem a bez Jitky Landové

Česká áčko s Lukášem Kristejnem a bez Jitky Landové

Lukáš Kristejn

Český tým by mohl do nadcházející sezóny vstoupit s mírně pozměněným složením. Svými skvělými výkony si o místo v áčku říká Lukáš Kristejn, naopak Jitku Landovou brzdí nemoc.

Přichází Kristejnův čas?

Lukáš Kristejn posbíral několik zajímavých výsledků už v zimě, včetně čtvrtého místa v IBU Cupu v Ridnaun. Zářil však hlavně během letošního léta. Na Mistroství světa v letním biatlonu vybojoval stříbro ve sprintu a především ukázal velmi dobrou běžeckou formu. Tu si přenesl i na Mistrovství České republiky, kde dvakrát nestačil jen na Jaroslava Soukupa.

Kristejn byl podobně jako Michal Krčmář považován za velký talent českého biatlonu a za možného nástupce Šlesingra, Moravce a Soukupa. Zatímco jeho o dva roky mladší kolega už se zabydluje v širší světové špičce, tak on delší dobu objíždí jen IBU Cup. A stále čeká na své první body ve Světovém poháru. Těch by se mohl brzy dočkat. Šéftrenér Ondřej Rybář ho totiž povolal k áčku.

Landovou brzdí nemoc

U Jitky Landové byl během loňské sezóny patrný velký výkonnostní sestup. Ve Světovém poháru dojela nejlépe 28. a byla přeřazena do IBU Cupu. Po nepovedeném vystoupení na Mistrovství Evropy se nakonec ani nevešla do nominace pro Mistrovství světa.

Nyní se ukázalo, že stagnace měla skrytou příčinu. Česká biatlonistka trpí autoimunitním onemocněním, které ji výrazně limituje. Může trénovat jen na 70 až 80 % svých možností. Kvůli této indispozici byla dočasně přeřazena do B týmu.

Český tým v Hochfilzenu

Čeští biatlonisté mají momentálně za sebou tradiční trénink v lyžařském tunelu v Oberhofu. Tam kvůli přodělané viróze scházel Michal Krmář. Již včera začalo další soustředění. Koukalová a spol. stráví podobně jako řada jiných týmů dva týdny v Hochfilzenu. Důvod je logický. Všichni si chtějí osahat zrekonstruovaný areál, který bude v zimě hostit Mistrovství světa.

Použitý zdroj: biatlon.cz
Foto: Lukáš Kristejn (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *