Home > Novinky > Emila Hegleho Svendsena trápí potíže s dýchacími cestami

Emila Hegleho Svendsena trápí potíže s dýchacími cestami

Martin Kaděrka

Zdravotní potíže se Emila Hegleho Svendsena ne a ne pustit. Nyní má Nor problémy s dýchacími cestami. V důsledku toho přichází o několik týdnů přípravy.

Není to ideální

Zkušený norský biatlonista onemocněl dva týdny zpět, těsně před Mistrovstvím Norska. A stále není v pořádku. To není ideální, vždyť příprava vstupuje do své závěrečné fáze.

Alespoň trochu pozitivních zpráv přinesl norský kouč Egil Kristiansen. „Zlepšuje se. Doufáme a věříme v to, že by mohl začít s lehčím trénink během příštího týdne.“

I Kristiansenovi však přibyly vrásky na tváři. „Menší pauza může být prospěšná. Ale když se neustále prodlužuje, tak to není vůbec ideální,“ dodal trenér Norů s tím, že se musí se vzniklou situací prostě nějak vypořádat.

Svendsenovo trápení

Svendsen se v posledních sezónách snaží vrátit ke svým výsledkům z minulých let. Od sezóny 2007/2008 se umístil sedmkrát v řadě do třetího místa v celkovém hodnocení Světového poháru, z toho jednou na nejvyšším stupínku. A poslední dvě sezóny? Loni 10. a předtím 9. příčka.

Cestu mu neulehčují ani časté zdravotní komplikace. Například letos v létě mu byl diagnostikován syndrom dráždivého tračníku. Tedy nepříjemné onemocnění, které může být spojeno například se špatným trávením, bolestí žaludku či nevolností.

Aktuální situace u Norů

Tým Egila Kristiansena se v uplynulých dnech musel vypořádat i s dalšími komplikacemi. Nemocný byl také Tarjei Bø, který už však normálně trénuje.

Do plného tréninkového zápřahu už se vrátil i Ole Einar Bjørndalen po tom, co se spolu s manželkou Darjou Domračevovou stali rodiči.

V pondělí čeká norský tým cesta do Francie na dvoutýdenní soustředění. Pravděpodobně ale bez Svendsena.

Zdroj: nrk.no
Foto: Emil Hegle Svendsen (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *