Home > Novinky > České změny: Nový trenér pro muže a větší důraz na mladou krev

České změny: Nový trenér pro muže a větší důraz na mladou krev

Marek Lejsek

Marek Lejsek

Foto: Marek Lejsek (Autor: Martin Kaděrka)

S poměrně výraznými změnami vstupují do nadcházející sezóny čeští biatlonisté. Nejvíce viditelná je rošáda na trenérských postech, kdy Marka Lejska na pozici trenéra mužů nahradí Michael Málek.

Změny

Fantastické tažení Gabriely Koukalové v loňské sezóně trochu zastínilo horší výsledky zbytku týmu, převážně mužů. Daly se tak čekat změny, které skutečně přišly. „Do tréninků zařadíme více individuální péče. Jedním z cílů pro zlepšení je určitě rychlost střelby. To jsme vnímali nejen my trenéři a sportovci, ale také fanoušci,“ sdělil pro oficiální web Českého biatlonu šéftrenér Ondřej Rybář s tím, že je ideální příležitost pro zkoušení. V příští (olympijské) sezóně už charismatický kouč riskovat nechce.

Mužům se navíc pokusí vlít krev do žil nový trenérský tandem. Pozici hlavního kouče bude zastávat Michael Málek, který v Letohradu i z pozice trenéra juniorské reprezentace dlouhá léta úspěšně připravoval mladé talenty. Na pozici asistenta zůstává zkušený Aleš Ligaun.

Mládí vpřed

A co Marek Lejsek? Ten bude mít na starosti B tým, kde mu Rybář přiřkl nelehkou misi. „Jeho úkolem je připravit mladý B tým mužů tak, aby se stal skutečnou zálohou pro A tým a jeho doplnění po Olympijských hrách 2018.“ Lejskovi bude pomáhat Tomáš Kašpar, který v minulých sezónách zastával pozici servismana.

Myšlenky Ondřeje Rybáře jsoz jasné. Ondřej Moravec 32 let, Michal Šlesingr 33 let, Jaroslav Soukup 34 let. Je to dost možné, že pro některého z této trojice bude právě příští Olympiáda tečkou za sportovní kariérou. Dva odchody však českou reprezentaci postihly už nyní. Barbora Tomešová konec kariéry již před delší dobou avizovala. Vedle ní však se závoděním končí i Vít Jánov.

Naopak se do popředí dostávají nové tváře. Adam Václavík a Jessica Jislová se již stali právoplatnými členy áčka, Jan Burian a Ondřej Hošek pak z juniorského výběru přešli k Lejskovi.

Příprava

V plném proudu už je také příprava na nadcházející ročník, jehož vrcholy budou prosincový Světový pohár v Novém Městě na Moravě a únorové Mistrovství světa v Hochfilzenu. Naši biatlonisté využívají toho, že mají v tuzemsku výborné zázemí, a tak střídavě pobývají v Jablonci nad Nisou, Letohradě a Novém Městě na Moravě. Stereotyp rozbil třeba cyklistický kemp v Podyjí, naopak si členové A týmu příliš neužívali čtyřdenní lyžování v oberhofském tunelu.

A plán na zbytek přípravy? Z Česka se v srpnu obě áčka podobně jako loni přesunou na třítýdenní soustředění do Francie, béčko zase na dva týdny zavítá do Pokljuky. Neměl by rovněž chybět trénink v rakouském Hochfilzenu, tedy dějišti nadcházejícího světového šampionátu.

Složení české reprezentace pro sezónu 2016/17

A tým mužů: Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr, Adam Václavík

B tým mužů: Jan Burian, Ondřej Hošek, Lukáš Kristejn, Matěj Krupčík, Tomáš Vojík

A tým žen: Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Gabriela Koukalová, Jitka Landová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková

B tým žen: Kristýna Černá, Ludmila Horká, Lea Johanidesová, Veronika Zvařičová

Zdroj: biatlon.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *