Home > Novinky > Čeští biatlonisté obléknou na olympiádě opět bílé kombinézy

Čeští biatlonisté obléknou na olympiádě opět bílé kombinézy

Česká kombinéza pro ZOH 2018

Před čtyřmi lety v Soči přinesly českých reprezentantům bílé kombinézy štěstí. Snad se to bude opakovat i v Pchjongčchangu. První předpoklad už je splněný. Firma Atex představila zbrusu nový design, který pod pěti kruhy ozdobí Moravce a spol.

Brněnská firma Atex šatí českou reprezentaci už od roku 2006. A bude ji šatit minimálně do roku 2023, jak bylo dnes dojednáno. „Pro nás to hodně znamená, protože společně s biatlonem jsme začali růst, stále rosteme a rozvíjíme se,“ těšilo po podpisu smlouvy zástupce firmy Oldřicha Sovu.

Ještě před prodloužením spolupráce byla představena speciální kombinéza pro Zimní olympijské hry 2018. „O základním designu jsme měli jasno poměrně brzy. Jedná se o ledové struktury, které mají jednak přímou vazbu na zimní charakter biatlonu, a také je vnímáme jako moderní prvek,“ vysvětluje Sova proces návrhu kombinézy, na kterou byl jediný požadavek. Musela být v národních barvách.

V bílém už Češi závodili na olympiádě v Soči a tehdy si trochu stěžovali, že se lehko ušpiní. Přesto volba opět padla na tuto barvu a Sova vysvětluje proč. „Myslíme si, že k olympiádě bílá patří, je to vlastně i barva, která doprovází v základu celý český olympijský tým. Navíc olympiáda je krátkodobou soutěží, což snižuje možnost ušpinění snižuje.“

Je možné, že podobný vzor bude mít i česká kombinéza pro příští sezónu. Hlavní barvou už by ale nebyla bílá. Atex má podle Oldřicha Sovy v záloze několik variant. Máme se tak na co těšit.

Zdroj: biatlon.cz, Atex
Foto: Česká kombinéza pro ZOH 2018 (© Atex)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *