Home > Preview > Pokljuka hostí Mistrovství Evropy juniorů. Uspějí Štvrtecký a spol.?

Pokljuka hostí Mistrovství Evropy juniorů. Uspějí Štvrtecký a spol.?

Pokljuka

Slovinská Pokljuka hostí od středy do neděle třetí Mistrovství Evropy juniorů. Bude u toho i 12 českých reprezentantů, kteří se pokusí navázat loňské úspěchy.

Minulý rok se evropský šampionát konal v Novém Městě na Moravě. To Markéta Davidová získala dvě zlata a jeden bronz. Zvítězil i Milan Žemlička, Ondřej Šantora se zase postaral o jedno stříbro.

V nominaci pro letošní rok už tato trojice nefiguruje, byť Davidová by startovat ještě mohla. Jenže je momentálně v kazašském Almaty a chystá se na svou premiérovou olympiádu.

Přesto bude mít Česká republika mezi skoro 300 účastníky z 35 zemí adepty na přední umístění. Největší hvězdou je jistě Jakub Štvrtecký. Rychlý běžec byl v posledním závodě IBU Junior Cup čtvrtý. Na elitní desítku můžou myslet i Tereza Vinklárková, Mikuláš Karlík či Vítězslav Hornig.

A kde hledat favority? Mezi juniory hlavně u Francouzů. Hugo Rivail vede IBU Junior Cup, jehož součástí šampionát je, Martin Perrillat Bottonet je druhý a Emilien Claude čtvrtý. Na třetí příčce figuruje slovinsko-český talent Alex Cisar. Přední příčky chtějí obsadit i Rusové Igor Malinovskij a Vasilij Tomšin či Němec Danilo Riethmüller.

Juniorkám v aktuální sezóně vládne také Francie, konkrétně Lou Jeanmonnotová Laurentová. Zdatně jí sekunduje Myrtille Bègueová. Výborně je na tom i německé duo Marina Sauterová a Sophia Schneiderová. Řadu úspěchů už na juniorské scéně posbírala Italka Irene Lardschneiderová.

Mistrovství Evropy juniorů začne ve středu závody smíšených dvojic a štafet. Na čtvrtek jsou naplánovány vytrvalostní závody a víkend bude patřit sprintům a stíhacím závodů.

Šampionát nebude vysílat žádná televize, a tak jsme odkázáni na online výsledky na webu biathlonresults.com.


Česká nominace pro MEJ v Pokljuce

Juniorky: Iva Křižovičová, Petra Suchá, Eliška Svobodová, Eliška Teplá, Tereza Vinklárková, Tereza Voborníková

Junioři: Vítězslav Hornig, Mikuláš Karlík, Jakub Kocián, Tomáš Mikyska, Dominik Štulík, Jakub Štvrtecký


Mistrovství Evropy juniorů Pokljuka
Datum Čas Disciplína
31. 1. 10:00 Smíšené dvojice
31. 1. 13:00 Smíšená štafeta
1. 2. 10:00 Vytrvalostní závod juniorů
1. 2. 13:30 Vytrvalostní závod juniorek
3. 2. 10:00 Sprint juniorů
3. 2. 13:00 Sprint juniorek
4. 2. 10:00 Stíhací závod juniorů
4. 2. 13:00 Stíhací závod juniorek

Foto: Stadion v Pokljuce (© biathlon-pokljuka.com)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *