Home > Závody > ME Ridnaun: Závěrečnou smíšenou štafetu ovládla Ukrajina, Česko páté

ME Ridnaun: Závěrečnou smíšenou štafetu ovládla Ukrajina, Česko páté

Matěj Krupčík

Čeští biatlonisté udělali velmi dobrou tečku za Mistrovstvím Evropy v Ridnaun. Ve smíšené štafetě dojeli na pátém místě. Vyhrála Ukrajina.

Za Ukrajina přitom rozbíhala Julija Žuravoková závod až na 13. místě. Iryna Varvynecová pak nejlepším časem na druhém úseku zařídila posun na pátou příčku. Vítězstvím na třetím úseku dostal ukrajinskou štafetu do vedení Artěm Pryma a finišman Dmytro Pidručnyj dokázal udržet za svými zády Alexandra Loginova.

Druhá příčka tedy patřila Rusku, které devětkrát dobíjelo. Ukrajinci potřebovali jen šest náhradních nábojů a třetí Norové dokonce jen čtyři.

Češi dobíjeli devětakrát. Veronika Zvařičová na prvním úseku však nepoužila ani jeden trestný náboj a držela sedmou příčku. O jednu pozici pak klesla Lucie Charvátová, která dobíjela pětkrát. Trestnému kolu se ale vyhnula.

Šestý nejlepší výkon na svém úseku předvedl Matěj Krupčík, který dobíjel dvakrát a posunul se na sedmé místo. Jeho bratr Tomáš Krupčík musel také dvakrát dobíjet, ale i přesto vybojoval v závěru pro českou štafetu velmi dobré páté místo.

Tomáš Krupčík zůstal jediným českým medailistou evropského šampionátu. Díky jeho stříbru ve vytrvalostním závodě skončila Česká republika v medailovém pořadí zemí na osmém místě. Nejlépe na tom byla Francie s dvěma zlaty, dvěma stříbry a jedním bronzem.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
7. Veronika Zvařičová 0+0 1:11,0 9. +18,7 7.
8. Lucie Charvátová 0+5 1:31,0 12. +13,7 3.
6. Matěj Krupčík 0+2 1:03,4 4. +37,9 8.
5. Tomáš Krupčík 0+2 1:09,0 6. +18,5 7.

Výsledky
Analýza závodu
Pořadí poháru národů žen
Pořadí poháru národů mužů

Foto: Matěj Krupčík (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “ME Ridnaun: Závěrečnou smíšenou štafetu ovládla Ukrajina, Česko páté

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *