Home > Závody > Cisar vybojoval na Mistrovství Slovinska bronz. Předtím zaujal gestem fair play

Cisar vybojoval na Mistrovství Slovinska bronz. Předtím zaujal gestem fair play

Alex Cisar

Slovinští biatlonisté uzavřeli sezóny už tradičně bojem o domácí tituly v supersprintu. V sobotu v Pokljuce triumfovali Miha Dovžan a Polona Klemenčičová, pro bronz si dojel slovinsko-český talent Alex Cisar. Ten o sobě dal vědět na stejném místě už o týden dřív.

Dvojnásobný dorostenecký mistr světa z tohoto roku ve sprintu na Poháru Alpina přišlápl hůlku svému parťákovi Tilenu Gregorkovi, vrátil se k němu a dal mu tu svoji. I přesto nakonec vybojoval mezi juniory druhé místo.

Minulou sobotu byl Alex Cisar za dobrý skutek odměněn bronzovou medailí mezi dospělými na Mistrovství Slovinska. Při absenci Jakova Faka, Klemena Bauera a Roka Tršana zvítězil Miha Dovžan, který v supersprintu střílel čistě. Stříbro bral s odstupem 46,8 sekundy čtyřikrát nepřesný Mitja Drinovec, o 3 sekundy dál byl s jednou chybou Cisar.

Největší favoritka, Urška Pojeová, chyběla i mezi ženami. I přes šest nepřesností dokázala zvítězit Polona Klemenčičová, o 4,2 sekundy před Lenou Repincovou (2 chyby) a o 4,8 sekundy před Ninou Zadravecovou (4).

Foto: Alex Cisar (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *