Home > Novinky > Wiererová a Windisch ovládli hromadné starty i na italském šampionátu

Wiererová a Windisch ovládli hromadné starty i na italském šampionátu

Dorothea Wiererová

Italští biatlonisté se o víkendu na domácím šampionátu v Martellu rozloučili s úspěšnou sezónou. Dorothea Wiererová s Dominikem Windischem přidali ke zlatu z Mistrovství světa i titul z Mistrovství Itálie, Lukas Hofer s Lisou Vittozziovou brali stříbro. Nedělní závody smíšených štafet patřily triu Vittoziová, Braunhofer a Hofer, kteří hájí barvy CS Carabinieri.

V sobotních hromadných startech nedopustili favorité žádné překvapení. Mezi muži dominoval i přes čtyři omyly mistr světa z této disciplíny Dominik Windisch. Desátý muž letošního Světového poháru Lukas Hofer si šanci na zlato odstřelil již na první střelbě, kde třikrát chyboval. Čistě pak Hofer nezvládl zastřílet žádnou další položku, což mu stačilo na druhé místo. Bronz bral Giuseppe Montello.

V ženském závodě šlo především o bitvu mezi Dorotheou Wiererovou a Lisou Vittozziovou. Obě dvě zaznamenaly jednu chybu při druhé a čtvrté střelbě. Na trati to však lépe jelo Wiererové, která byla v cíli o 16 vteřin dříve než Vittoziová, a potvrdila tak své postavení ze Světového poháru.Třetí skončila Alexia Runggaldierová, která si tak alespoň částečně spravila chuť po nepříliš zdařilé sezóně. Kromě zisku titulu italské šampiónky byla Wiererová o víkendu za úspěšnou sezónu odměněna i svými příznivci, kteří ji jednoznačně zvolili za Sportovkyni Jižního Tyrolska 2018.

V nedělních smíšených štafetách si medaile opět rozdělili favorité. Zlato vybojovali Patrick Braunhofer, Lisa Vittoziová a Lukas Hofer závodící za CS Carabinieri. Druhý dojel tým CS Esercito složený ze závodníků ze Světového poháru, Thomase Bormoliniho, Nicole Gontierové a Dominika Windische. CS Esercito slavilo i bronz. Na třetím místě totiž dojeli Giuseppe Montello, Michaela Carraraová a Thierry Chenal. V nedělním závodě se s biatlonem rozloučil Pietro Dutto, který v posledních ročnících závodil především v IBU Cupu, zkušenosti má však i ze Světového poháru.

Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Zdroj: fondoitalia

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *