Home > Závody > Čtvrtou medaili pro Ukrajinu přidala ve sprintu Abramovová

Čtvrtou medaili pro Ukrajinu přidala ve sprintu Abramovová

Olga Abramova

Olga Abramova

Foto Olga Abramovová (Autor: Pavel Hrdlička, Wikipedie, pod licencí BY-SA)

Čtvrté zlato ze šesti možných pro Ukrajinu. Tuto skvělou bilanci dnes ve sprintu žen na Mistrovství světa v letním biatlonu v Cheile Gradistei podpořila Olga Abramovová, jež v těsném souboji zdolala Polku Moniku Hojniszovou. Další zástupkyně našich sousedů Magdalena Gwizdońová vybojovala bronzovou medaili.

Polky na čele

Záplava polských vlaje, tak vypadala od začátku špička závodu. Položka vleže vyšla bezchybně hned trojici Polek, z nichž se nejvíce dařilo vedoucí Monice Hojniszové. 10 sekund za ní projela mezičas po střelbě rovněž čistá Ukrajinka Olga Abramovová, do ztráty 20 vteřin se vešly i krajanky Hojniszové Krystyna Guziková a Magdalena Gwizdońová a také slovenská zástupkyně Tereza Poliaková.

Bezchybná Ukrajinka

Na trati se nekonaly žádné velké dostihy, a tak se čekalo hlavně na výsledky druhé střelby. Ze špičky se podařilo zastřílet za nula jediné závodnici – Abramovové. Jenže Hojniszová se z jednoho trestného kola vrátila na trať jen s rozestupem dvou desetin. Daleko, 50 vteřin za vedoucím duem, se bojovalo na dálku o bronz. Ve dvaceti sekundách se seřadilo 5 závodnic, z nichž nejlepší výchozí pozici měly Ruska Olga Kalininová, Ukrajinka Julija Džymová a Britka Amanda Lightfootová.

Lepší rozvržení sil

Hojniszová Abramovovou ve dvou okruzích běžecky porazila, ale do třetice ne. Ukrajinka lépe rozvrhla síly a Polku předjela o pět sekund. Pro svou zemi tak získala už čtvrté zlato!

Ze šesté pozice odjížděla z druhé střelby Gwizdońová, nakonec se radovala z bronzu. Sice dvakrát chybovala na střelbě, ale po duu Hojniszová – Abramovová jí to na trati odjíždělo nejlépe.

Těsně za stupni vítězů dojely čtvrtá Džymová a pátá Kalininová, o moc dále nebyly ani šestá Guziková a sedmá Poliaková. Kvůli pomalejšímu běhu se propadla na 8. příčku Lightfootová a elitní desítku dotvořily Ukrajinka Nadija Bielkinová a Emilia Jordanovová z Bulharska.

České ženy v Rumunsku nestartují.

Výsledky závodu

Analýza závodu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *