Home > Závody > Sprintu vládl jasně Bulhar Iliev. Slovák Otčenáš obhájil bronz

Sprintu vládl jasně Bulhar Iliev. Slovák Otčenáš obhájil bronz

Vladimir Iliev

Vladimir Iliev

Foto: Vladimir Iliev (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Výhrou favorita skončil sprint mužů na Mistrovství světa v letním biatlonu v Cheile Gradistei. Bulhar Vladimir Iliev nedal soupeřům žádnou šanci. Stříbro zamířilo k Ukrajinci Artemovi Prymovi a první medaili pro Slovensko vybojoval Martin Otčenáš.

Butova chvilka slávy

Obhájce bronzu Martin Otčenáš ze Slovenska byl tím, který začal sprint mužů nejrychleji. To ovšem jen do doby, než zalehl ke své ležce, kde hned dvakrát zachyboval. Naopak favorizovaný Bulhar Vladimir Iliev, jenž ukázal svou formu už ve smíšené štafetě, zastřílel čistě a držel náskok 8 vteřin před překvapivě druhým Rumunem Georgem Butou. Dále to bylo velmi vyrovnané, jelikož až do 10. místa měli všichni z první střelby nulu.

Suverénní Iliev

Iliev začal ve druhém okruhu na všechny získávat větší a větší náskok a bylo jasné, že mu výhru nesebere ani jedno trestné kolo. To nakonec skutečně přišlo. Náskok 13,5 vteřin na čistě střílejícího Artema Prymu z Ukrajiny však byl dostatečný. Podobnou výhodu měl ale i Pryma, a tak se dalo čekat drama spíš v bitvě o bronz, do níž vjížděl s 10vteřinovým náskokem Krasimir Anev, Ilievův krajan.

Kamzík Otčenáš

Mezičas 1600 metrů do cíle naznačil, že se dva Bulhaři na stupních vítězů možná nepotkají. Třikrát chybující Martin Otčenáš se po trati hnal jako kamzík z Tater a 14sekundový deficit stáhl na polovinu. Nakonec za sebou v cíli nechal Aneva o vteřinu a obhájil tak bronz z loňského roku. Na vítězného Ilieva, jemuž jako jediný běžecky vzdoroval, ztratil 50 vteřin. Pryma dojel do cíle 26 sekund za Bulharem.

Anev alespoň uhájil čtvrtou příčku před polským biatlonistou Grzegorzem Guzikem. Bezchybnému Rusovi Petru Chochlovovi zabránil horší běh v lepším než 6. místě. Jedna chyba jistě mrzela domácího Butu, který místo boje o medaili skončil 7. Těsný konec první desítky tvořili 8. Dmytro Rusinov z Ukrajiny, 9. Rus Sergej Kljačin a 10. Slovák Matej Kazár. Ten byl mimochodem třetí nejrychlejší, takže našim sousedům to na trati velmi chutnalo.

Čeští muži stejně jako ženy v Rumunsku nezávodí.

Výsledky závodu

Analýza závodu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *