Home > Závody > Sprint juniorek ovládly Ukrajinky. Davidová bere 13. pozici

Sprint juniorek ovládly Ukrajinky. Davidová bere 13. pozici

Anastasija Merkušynová

Anastasija Merkušynová

Foto: Anastasija Merkušynová (© biathlon.com.ua)

Dvě ukrajinské biatlonistky stanuly na čele sprintu juniorek v rámci Mistrovství světa v letním biatlonu v Cheile Gradistei. Anastasija Merkušynová suverénně porazila svou krajanku Juliju Žuravoková. Jednobarevné stupně vítězů narušila jen Ruska Kristina Rezcovová. České reprezentantky braly umístění ve druhé desítce.

Krach favoritky

Závod rozběhla nejrychleji jedna z favoritek, Kazaška Galina Višnevskajová. Její jméno však na čele nevydrželo příliš dlouho, neboť na úvodní položce hned dvakrát minula terč. Naopak díky bezchybné ležce se ve vedení držely Ruska Natalia Gerbulovová a Ukrajinka Anastasija Merkušynová. Z dvojice Češek na startu vyšel úvod lépe Markétě Davidové, jež stanula po bezchybné palbě na konci elitní desítky.

Rychlá a bezchybná Merkušynová

Druhé jmenované to dnes běželo vůbec ze všech nejlíp, sekundovala jí jen Slovenka Ivona Fialková. Mladší ze sesterského dua však předvedla na stojce nebývalý zkrat, když netrefila ani jeden terč. Na druhé straně Merkušynová přidala dalších pět z pěti, a tak nebylo pochyb o tom, kdo získá zlato. To nebyl jediný důvod k oslavě u Ukrajinců. Dvě nuly totiž zaznamenaly i Julija Žuravoková a Anna Kryvonosová. Naopak Gerbulovová, jež vedla po první střelbě, zamířila vestoje chybně hned dvakrát. České reprezentantky Davidová a Maříková si po druhé položce srovnaly své účty, obě měly na konto dvě minely a zařadily se do boje o první patnáctku.

Ukrajinské pódium narušeno

Merkušynová dojela do cíle s komfortním náskokem půl minuty před Žuravokovou. Kompletní ukrajinské pódium se však nekonalo. Unavenou Kryvonosovou v posledním kole předběhla Kristina Rezcovová z Ruska, jíž tak v cestě za bronzem nezabránilo ani jedno trestné kolo.

Na pátou příčku se nakonec ještě vyšvihla Gerbulovová, když zdolala bezchybnou, ale pomalejší Bělorusku Darju Blaškovou. Velmi pěkné sedmé místo získala Litva zásluhou Gabriele Lescinskaiteové. Následovaly Rusky Elena Kručinkinová a Olga Dmitrijevová. Na favoritku Višnevskajovou zbyla jen 10. pozice.

Z českého dua se jako lepší běžkyně nakonec ukázala Markéta Davidová, když dofinišovala na 13. příčce. Simona Maříková se propadla na konečné 19. místo.

Výsledky závodu

Analýza závodu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *