Home > Rozhovory > Dahlmeierová si splnila velký cíl. Fourcade míří za těhotnou manželkou

Dahlmeierová si splnila velký cíl. Fourcade míří za těhotnou manželkou

Laura Dahlmeierová

Nejprve se reportérů ptala, zda už jistě získala velký křišťálový glóbus, a pak se Laura Dahlmeierová začala radovat ze splnění velkého cíle. Německo oslavovalo i Arnda Peiffera, který upadl, zvracel a stejně vyhrál. Martin Fourcade zase promluvil o možném konci sezóny.

„Musel jsem se okamžitě vyzvracet“

Arnd Peiffer: „Bylo vidět, že mi to na trati tolik nejde. Měl jsem žaludeční problémy. Při poslední střelbě jsem se dusil. Na trati jsem se musel okamžitě vyzvracet a najednou to bylo lepší. Byl jsem vepředu a vlastně ani nevím, jak se to přihodilo.“ (ZDF)

Simon Eder: „Druhé místo je jako sen. Chtěl jsem být v letošní sezóně ještě jednou na pódiu a to se povedlo. Už teď je to pro mě fantastická sezóna.“ (ORF)

Emil Hegle Svendsen o kolizi s Fourcadem: „Šlápl mi na lyži, skoro jsem spadl a trochu ztratil koncentraci. Nebyla to zrovna ideální příprava na poslední střelbu. Myslím, že to od něj bylo zbytečně agresivní. Ale to se v biatlonu stává.“ (IBU)

Ondřej Moravec: „Nebyl to špatný závod. Dvě chyby ale byly hodně – chtělo to o jednu míň. Dnes ty stojáky nebyly úplně nejjednodušší, protože se tam zvedl vítr. Štěstí jsem ale měl na ležáku, kdy mi tam jednou spadnul neskutečný kalibr, takže jsem spokojen.“ (Český rozhlas)

Martin Fourcade o možném konci sezóny: „Vracím se do Francie, kde budu minimálně do středy. V úterý večer se spolu s manželkou rozhodneme, co dál. Bez ohledu na to, jak se rozhodneme, tak to bude bolestivé.“ (L’Équipe)

„Impozantní“

Laura Dahlmeierová: „Vždycky jsem myslela na velký cíl, kterým bylo celkové vítězství ve Světovém poháru. To se povede jen tomu nejkomplexnějšímu sportovci, který byl celou sezónu vpředu. To, že jsem to teď ve 23 letech dokázala, je impozantní.“ (ZDF)

Marie Dorinová Habertová: „Naposledy jsem byla na pódiu v lednu, to je myslím hodně dlouho. Včera byla trať hodně kluzká, dnes pomalejší, ale dalo se na ní lépe pohybovat.“ (IBU)

Lisa Vittozziová: „Věřila jsem v pódium, i když na mě ve stoupání útočila Darja Domračevová. Nedívala jsem se za sebe, dala do toho vše a udržela malý náskok až do cíle.“ (FISI)

Gabriela Koukalová: „Já už nemám vůbec z čeho brát, abych to nějak stíhala. Už tam není vůbec žádné zrychlení. Možná jsem měla takové myšlenky, že jsem si začala v duchu recitovat básničku na motivy Petra Bezruče. V tom smyslu: Sto roků všech těžil, mlčel jsem, sto roků kopal jsem uhlí. Tak já jsem si říkala: Sto roků na trati běžela jsem, sto roků střílela jsem terče a podobné věci.“ (Český rozhlas)

Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *