Home > Preview > SP Kontiolahti 2017: Startovní listiny smíšených dvojic a smíšené štafety

SP Kontiolahti 2017: Startovní listiny smíšených dvojic a smíšené štafety

Gabriela Koukalová

Světový pohár v Kontiolahti uzavřou smíšené dvojice a smíšené štafety. Z českého pohledu budou enormně zajímavé právě úvodní dvojice, do kterých trenéři nasadili Gabrielu Koukalovou a Ondřeje Moravce.

Smíšené dvojice
12. 3. | 13:30
cze 14. Koukalová, Moravec
Startovní listina

Dosud čeští trenéři nasazovali ty nejlepší do smíšené štafety, nyní ale změnili strategii. Smíšené dvojice pojedou premiérově Gabriela Koukalová a Ondřej Moravec. A hned by se měli řadit k největším aspirantům na vítězství.

Podobné ambice má však minimálně 6 dalších dvojic. Mezi nimi i Německo, které nasadí Lauru Dahlmeierovou a Romana Reese, jehož výsledky ve Světovém poháru jsou zatím velmi příjemným překvapením.  Pak tu bude Francie, která věří duu Anaïs Chevalierová a Jean-Guillaume Béatrix.

Především na rychlou střelbu Lisy Hauserové a Simona Edera bude spoléhat Rakousko. Spojené státy americké se zase pokusí vytěžit maximum z výtečné formy Susan Dunkleeové a Lowella Baileyho. Minimálně medailové ambice budou mít i dvojice Itálie a Ruska.

Smíšená štafeta
12. 3. | 16:15
cze 7. Puskarčíková, Vítková, Šlesingr, Krčmář
Startovní listina

Trochu slabší obsazení bude mít smíšená štafeta. Například v sestavě mistrů světa z Německa zůstal jen Arnd Peiffer. Rusko zase pojede bez Antona Šipulina, Francie bez Martina Fourcada. I tak se dá u všech tří štafet čekat boj o nejvyšší příčky. Pozice největších favoritů však připadá jiné čtveřici.

norské. Marte Olsbuová, Tiril Eckhoffová, Johannes Thingnes Bø a Emil Hegle Svendsen se budou pokoušet navázat na triumf z Östersundu. Ze zmíněných štafet by jim měla zatápět hlavně Francie, která se bude moct opřít o Marii Dorinovou Habertovou a tři vyrovnané články.

Do bojů na předních příčkách snad promluví i české kvarteto Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Michal Šlesingr a Michal Krčmář. Nikdo z nich v Kontiolahti zatím nezazářil, ale na druhou stranu ani úplně nevyhořel.

Příjemně překvapit by mohlo Švédsko. Jeho mladá krev o sobě dává v posledních dnech pořádně vědět. Tradičně byl měly být nahoře i štafety Itálie či Ukrajiny.

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *