Home > Novinky > Dahlmeirová zatím schází v nominaci pro Pokljuku. Do štafet určitě nezasáhne

Dahlmeirová zatím schází v nominaci pro Pokljuku. Do štafet určitě nezasáhne

Laura Dahlmeierová

Bez Laury Dahlmeierové se budou muset obejít německé štafety v úvodní den Světového poháru ve slovinské Pokljuce. V tuto chvíli není jasné, zda čtvrtá nejlepší biatlonistka loňské sezóny stihne aspoň individuální závody.

Laura Dahlmeierová se potýkala krátce před začátkem sezóny s problémy s imunitou. Kvůli tomu musela na několik týdnů zcela stopnout přípravu.

„Štafety jsou pro Lauru bohužel ještě brzo. Ještě s ní budeme mluvit o plánech na příští týden,“ uvedl sportovní ředitel německých biatlonistů Björn Weisheit.

V nominaci Němek pro Pokljuku tak momentálně figuruje jen pět jmen, poslední místo může a nemusí zaplnit právě Dahlmeierová. Zcela jistě se ve Slovinsku nepředstaví Maren Hammerschmidtová, která se zotavuje po operaci kotníku.

Další velká jména už v německé sestavě pro úvod sezóny neschází. Vůbec první šanci ve Světovém poháru pak dostane 24letý Philipp Horn. Ale až v závodech jednotlivců.

Pro úvodní smíšenou štafetu totiž bylo vybráno osvědčené kvarteto ve složení Vanessa Hinzová, Denise Herrmannová, Benedikt Doll a Arnd Peiffer. Smíšenou dvojici zase utvoří Franziska Hildebrandová a Erik Lesser. Na první start si tak počká Simon Schempp, který v přípravě také bojoval se zdravotními potížemi.


Německá nominace pro SP v Pokljuce

Muži: Benedikt Doll, Philipp Horn, Johannes Kühn, Erik Lesser, Arnd Peiffer, Simon Schempp

Ženy: Denise Herrmannová, Franziska Hildebrandová, Vanessa Hinzová, Karolin Horchlerová, Franziska Preußová

Zdroj: DSV
Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *