Home > Závody > Další norský double v Sjusjøenu. Eckhoffová a T. Bø ovládli hromadné starty

Další norský double v Sjusjøenu. Eckhoffová a T. Bø ovládli hromadné starty

Tarjei Bø

Tradiční předsezónní závody v Sjusjøenu pokračovaly v neděli hromadnými starty. Opět se z obou vítězství radovali Norové.

Eckhoffová opět nenašla přemožitelku

Stejně jako v sobotních sprintech šlo především o bitvu mezi Norkami a Němkami. Na startu sice chyběla druhá žena ze sprintu Franziska Hildebrandová, zato se v závodě objevila Denise Herrmannová, která pro změnu vynechala sprint.

Tiril Eckhoffová potvrdila, že má za sebou dobrou letní přípravu. Norská biatlonistka na každé položce jednou chybovala, v kombinaci s nejrychlejším během jí to však opět stačilo na vítězství. Dvěmi omyly na závěrečné položce si šanci na výhru odstřelila Herrmannová, která do té doby byla s jednou střeleckou nepřesností v čele závodu.

Dobrou běžeckou formu ukázala i třetí Ingrid Tandrevoldová, když svedla v závěrečném finiši napínavý souboj o druhé místo s Herrmannovou, ve kterém byla o pouhou desetinu sekundy úspěšnější německá závodnice. Na střelnici se Tandrevoldová dopustila čtyř omylů.

Závod se povedl také čtvrté Norce Thekle Brun-Lieové. Páté místo brala Vanessa Hinzová, která sice chybovala jen dvakrát, ale běžecky ztrácela.

Výsledky závodu s hromadným startem žen

Analýza závodu

Tiril EckhoffováFoto: Tiril Eckhoffová (Autor: Petr Slavík)

Tarjei Bø vystřídal na nejvyšším stupni svého bratra

Inspirován sobotní výhrou svého mladšího sourozence vstupoval do závodu s hromadným startem Tarjei Bø. Neminul ani jeden terč a mohl se tak radovat z prvního místa. Pro druhé místo si dojel tradičně rychlý běžec Němec Benedikt Doll, který na střelnici udělal jednu chybu, stejně jako třetí Švýcar Benjamin Weger.

Na pódiu tentokrát chyběl Johannes Thingnes Bø, který až do poslední položky bojoval o vítězství se svým bratrem. Zde si však neodpustil jeden omyl, zamířil na trestné kolo a v cíli mu to stačilo na konečné čtvrté místo. V součtu chyboval třikrát. Shodný počet chyb měl i pátý Lars Helge Birkeland.

Až na Benedikta Dolla zůstali znovu poněkud za očekáváním němečtí biatlonisté. Poměrně dobrý výkon předvedl ještě osmý Arnd Peiffer. Johannese Kühna a Erika Lessera bychom našli až ve třetí desítce konečného pořadí.

Výsledy závodu s hromadným startem mužů

Analýza závodu

Hlavní foto: Tarjei Bø (Autor: Petr Slavík)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *