Home > Novinky > Další problém pro ruský biatlon? Vasiljevová vynechala tři dopingové kontroly

Další problém pro ruský biatlon? Vasiljevová vynechala tři dopingové kontroly

Margarita Vasiljevová

Mezinárodní biatlonová unie uvědomila Ruskou biatlonovou unii o tom, že Margarita Vasiljevová vynechala tři dopingové kontroly. Za to jí hrozí zákaz činnost na jeden až dva roky.

IBU zatím nesáhla k pozastavení činnosti ruské biatlonistky. Čekalo se na její vysvětlení, o které se Vasiljevová podělila s fanoušky na svých sociálních sítích.

Ruska fanouškům připomněla, jak složitá jsou antidopingová pravidla. Sportovci jsou povinni na každý den dopingovým komisařům nahlásit 60minutový úsek a místo, kde se během něj budou pohybovat. Komisaři pak můžou náhodně přijít sportovce zkontrolovat. A to se právě u Margarity Vasiljevové třikrát nepovedlo.

V první případě měla podle svých slov počkat na komisaře doma, ale zapomněla na ně a odešla. Ve druhém případě musela naléhavě odletět ze soustředění, a tak se opět s komisaři minula. Třetí prohřešek měl vzejít z toho, že Vasiljevová nezohlednila časová pásma při cestě do zámoří.

Tím se ruská biatlonistka obhajuje i v dopise, který poslala koordinátorovi Světové antidopingové agentury pro Rusko. „Nemám zkušenosti s vyplňováním údajů k tak složitým cestám. Chtěla bych vás požádat ještě o jednu šanci a o radu, jak to udělat s tak náročným cestováním,“ napsala Vasiljevová.

Sedmadvacetiletá závodnice aktuálně prožívá životní sezónu. Poprvé v kariéře se podívala do Světového poháru, kde pravidelně boduje a v celkovém hodnocení figuruje na 34. příčce. V Oberhofu byla také součástí vítězné ruské štafety.

Zdroj: biathlonrus.com, Instagram M. Vasiljevové
Foto: Margarita Vasiljevová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *