Home > Novinky > V 10členné české nominaci pro MS v Östersundu nechybí debutanti Davidová a Štvrtecký

V 10členné české nominaci pro MS v Östersundu nechybí debutanti Davidová a Štvrtecký

Markéta Davidová

Žádné překvapení. Čeští trenéři vybrali pro Mistrovství světa ve švédském Östersundu 10 očekávaných jmen. Největší otazník byl u pozice pátého muže, ale tu si na Mistrovství Evropy v Raubiči zajistil Jakub Štvrtecký.

Stále teprve dvacetiletý Jakub Štvrtecký posbíral na šampionátu v Bělorusku 17., 19. a 23. místo. Předčil tak Adama Václavíka, který byl 39., 23. a 49. Václavíka čeká místo cesty do Östersundu další trip na východ, zúčastní se Zimní univerziády v ruském Krasnojarsku.

Štvrtecký doplnil zkušené kvarteto Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík a Michal Šlesingr. Rekordmanem v počtu účastí na mistrovství světa je Šlesingr, který si po Östersundu udělá 13. čárku.

U žen měli trenéři poměrně jasno o pětici Markéta Davidová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Lucie Charvátová a Jessica Jislová. Poslední dvě jmenované potvrdily svou výkonnost na ME v Raubiči, kde se dvakrát vešly do 20. místa.

Vítková se jako nejzkušenější z Češek představí na šampionátu podeváté, naopak Davidová bude debutovat. Jedinou její účastí na vrcholné akci byla loňská olympiáda, na které zaujala 15., 18. a 25. příčkou.

Poslední Mistrovství světa v Hochfilzenu v roce 2017 dopadlo pro české barvy výborně. Gabriela Koukalová získala kompletní medailovou sadu, Ondřej Moravec k tomu přidal stříbro. Češi se umístili v medailovém pořadí národů na skvělém třetím místě.


Česká nominace pro MS v Östersundu

Muži: Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Jakub Štvrtecký

Ženy: Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *