Home > Závody > Davidová je poprvé v kariéře mistryní ČR. Moravec má zlatý hattrick

Davidová je poprvé v kariéře mistryní ČR. Moravec má zlatý hattrick

Markéta Davidová

Mistrovství ČR v biatlonu na horských kolech v Jablonci nad Nisou mělo jasné vítěze. Zatímco Ondřej Moravec triumfoval mezi muži už potřetí v řadě, tak Markéta Davidová okusila chuť vítězství vůbec poprvé.

Davidová byla suverénní, Vítková měla smůla

V loňském roce triumfovala mezi juniorkami, letos už mezi dospělými. Markéta Davidová potvrdila, že jí to jde i na kole, navíc skvěle zastřílela. Po ležce sice musela na trestné kolo, ale stojku zvládla čistě.

Talentovaná biatlonistka najela na 6 km dlouhé trati 49,5 sekundy na druhou Jessicu Jislovou. Tu mohly těšit především dvě nuly. Lehce přes minutu ztrácela Ludmila Horká, které to zase dobře odjíždělo. Tři chyby navíc nebyly na její poměry špatné. A to ji ještě zbrzdil pád.

Jessica JislováFoto: Jessica Jislová (Autor: Petr Slavík)

Hlavní favoritka Veronika Vítková dojela po problémech se řetězem pátá, jinak by bojovala o stříbro a o bronz. Ještě před českou jedničku se dostala nejlepší juniorka Karolína Dusilová.

Starším dorostenkám vládla Martina Křižovičová z NMNM, těm mladším její týmový kolegyně Karolína Špinarová.

Moravec má zlatý hattrick, Štvrtecký zlato mezi juniory

Útok na zlatý hattrick vyšel. Ondřeji Moravcovi konkuroval při absenci Michala Krčmáře a Michala Šlesingra jen jeden muž, tedy spíše junior. Jenže Jakub Štvrtecký přidal k nule z ležky čtyři minely vestoje.

Moravec naproti tomu zapsal druhou nulu a pádil za vítězstvím. V cíli byl o 41,4 sekundy před Milanem Žemličkou a potvrdil, že se mu na kole daří. V Jablonci triumfoval už potřetí v řadě. Třetí dojel Lukáš Kristejn, který se před časem rozhodl ukončit kariéru.

Ondřej MoravecFoto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

S pěti chybami obsadil mezi muži čtvrtou příčku Adam Václavík. Celkově však proťal pásku až jako sedmý, překonali ho tři junioři. Nejlepším byl již zmíněný Štvrtecký, za ním skončili Vítězslav Hornig a Mikuláš Karlík.

Starším dorostencům vládl Jonáš Mareček z Nového Města na Moravě. Závod mladších dorostenců vyhrál domácí Tomáš Řezáč.

Výsledky MČR v biatlonu na horských kolech 2018

Hlavní foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “Davidová je poprvé v kariéře mistryní ČR. Moravec má zlatý hattrick

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *