Home > Novinky > Davidová si prodlouží účinkování ve Světovém poháru

Davidová si prodlouží účinkování ve Světovém poháru

Markéta Davidová

Věkem patří Markéta Davidová  mezi juniorky, ale svými výkony už obstojí ve Světovém poháru. Potvrdila to i v rakouském Hochfilzenu, a tak ji trenéři dávají důvěru rovněž pro třetí kolo v Annecy. Nemění se ani zbytek týmu.

„Markéta je členkou juniorského týmu. Ale dnes tu odvedla perfektní práci. Běžecky už teď patří ve svěťáku mezi špičku a svěťáky jsou pro ní tou nejcennější zkušeností. Čím dřív se v nich otrká, tím líp.“ komentoval šéftrenér Ondřej Rybář pro iDNES.cz výkon Davidové ve včerejší štafetě.

Ten byl skutečně mimořádný. Vždyť Davidová jen jednou dobíjela, měla pátý nejrychlejší běžecký čas (a to se ještě necítila na trati dobře) a na svém úseku byla třetí nejlepší. Plusové body získala i za 41. příčku ve sprintu. Lepší byla jen Veronika Vítková.

Vítková cestuje do Francie jako jasná jednička. Vedle ní a Davidové se představí i Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Jessica Jislová a Veronika Zvařičová. Trenéři tak nesáhli ke změně i kvůli tomu, že na víkendovém IBU Cupu v Lenzerheide žádná z Češek příliš neoslnila.

To čeští muži sbírali ve druholigovém seriálu body celkem vydatně, ale zářný výsledek chyběl. Jaroslav Soukup s Lukášem Kristejnem dosáhli shodně na 16. místo. To nebylo výrazným ohrožením pro kvinteto Ondřej Moravec, Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Adam Václavík a Tomáš Krupčík, které čeká v pátek v Annecy úvodní sprint. Ženy se představí už o den dříve.

Zdroj: iDNES.cz
Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *