Home > Rozhovory > Davidovou nerozhodilo pět černých teček. Krčmář se styděl

Davidovou nerozhodilo pět černých teček. Krčmář se styděl

Markéta Davidová

Závěrečná štafeta pořádně vylepšila náladu českým biatlonistkám, naopak muže ještě víc rozesmutnila. Spokojenost panovala i u Norů, kteří zvládli nejlíp větrnou loterii. A u vítězných Němek, jimž už pomohla Laura Dahlmeierová.

Lars Birkeland dostal od svých kolegů velký náskok, který bez problémů udržel. „Nejdřív jsem si říkal: Ou, vedu skoro o minutu, můžu jenom ztratit. Ale potom jsem se rozhodl, že pojedu ofenzivně a nebudu se ohlížet na ostatní.“ (IBU)

Norové a Němci byli jediní, kteří se vyhnuli trestnému kolu. I když Arnd Peiffer měl namále. „ Snažil jsem se vyhnout trestnému kolu, což bylo těžké. Po čtyřech ranách vestoje jsem měl tři chyby. To nebyl dobrý start. Jsem šťastný, že se mi to podařilo dostřílet.“ (IBU)

Ke třetí příčce Francie přispěl i 22letý novic Emilien Jacquelin. „Byl jsem trochu nervózní, protože ostatní kluci jsou hodně silní a já se jim měl vyrovnat. Ale zajel jsem dobře a jsem za to moc rád.“ (IBU)

Osmnácté místo, to byla pro české muže katastrofa. Proto finišman Michal Krčmář při hodnocení volil poměrně silná slova. „Vůbec k tomu nemám slov. Strašně se za svůj výkon stydím. Asi jsme dnešním vystoupením jen podtrhli to, v jakém stavu se nacházíme.“ (Český biatlon)


V individuálních závodech byla Laura Dahlmeierová 16. a 10., dnes se spolu se svými krajankami radovala z jasné výhry. „Hochfilzen mám ráda. Poslední závody pro mě byly těžké, na trati jsem se necítila dobře. Týden jsem byla nemocná. Teď se to lepší a už se těším na další závody.“ (IBU)

Ze třetí příčky na druhou posunula Ukrajinky na závěrečném úseku zkušená Olena Pidhrušná. „Před startem jsem byla hodně nervózní. Uklidnilo mě, když jsem viděla, že máme po třetí předávce velký náskok. Nakonec mi to vyšlo.“ (IBU)

Jasně nejlepší ženou dnešní štafety byla Anaïs Bescondová, která byla hlavní strůjkyní třetí příčky Francie. „Nevěřila jsem, že se ještě můžeme dostat na pódium. Na začátku týdne jsem se necítila moc dobře, ale teď vidím, že je na tom mé tělo dobře.“ (IBU)

Třetí nejlepší byla na svém úseku Markéta Davidová. Česká juniorka potěšila dobrou střelbou, dobíjela jen jednou. „Řekla jsem si, že mě pět černých teček nemůže rozhodit, že to zvládnu. A to se povedlo. V běžecké části jsem se necítila dobře. Na víc dneska nebylo.“ (ČT sport)

Veronika Vítková posunula český tým ze sedmé příčky na šestou, ale se svým výkonem spokojená nebyla. „Se šestým místem můžeme být spokojené. Nicméně dalo se jet ještě o páté místo. Bylo vidět, že se s tím dalo něco udělat. Vyjížděla jsem s Francouzkou, která nakonec dojela třetí. Na trati jsem se ale hodně potrápila.“ (ČT sport)

Foto: Markéta Davidová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *