Home > Rozhovory > Dojmy po vítězném startu: Naštvaný Fourcade a překvapená Dahlmeierová

Dojmy po vítězném startu: Naštvaný Fourcade a překvapená Dahlmeierová

Laura Dahlmeierová

Odchod kouče Siegfrieda Mazeta k Norům stále vytváří napětí mezi Martinem Fourcadem a jeho soupeři. Svědčí o tom Francouzovo vyjádření po vítězném vstupu do sezóny. Podívejte se na to nejzajímavější, co padlo po vytrvalostních závodech v Östersundu.

„Zázraky se dějí.“

Laura Dahlmeierová: „Nikdy jsem nečekala, že bych mohla vyhrát vytrvalostní závod se dvěma chybami. Tato výhra mě překvapila. Poprvé tak ponesu žlutý dres.“ (IBU)

Anaïs Bescondová: „Je to škoda, jsem trochu zklamaná. Vítězství mi stále uniká. Ale dát 19 z 20 ran v tak těžkých podmínkách je uspokojivé.“ (L’Équipe)

Darja Jurkevičová: „Dnešní den je jen dalším důkazem, že se dějí zázraky. Zvlášť ve vytrvalostním závodě, když střílíte čistě.“ (IBU)

„Nemůžeme být neskromní.“

Veronika Vítková: „Jsem ale přesvědčená, že střelba si sedne. S během však mohu být jen a jen spokojená. Už na trénincích jsem se cítila dobře a jsem ráda, že závod mi ty pocity potvrdil.“ (biatlon.cz)

Gabriela Koukalová: „Nevím, kam se poděla koncentrace a vyvážená střelba z minulého ročníku, ale věřím, že ještě nejsem úplně rozzávoděná a že se to snad do Mistrovství světa stihne chytit líp.“ (ČT)

Zdeněk Vítek: „Mít tři holky do sedmnáctky je super. Nemůžeme být neskromní, v těchto větrných podmínkách to byla loterie a mohlo to dopadnout hůř.“ (ČT)

„Nejlepší odpověď dnes přišla na trati.“

Martin Fourcade: „Celý závod jsem byl na Nory naštvaný za to, co nám udělali. Není k tomu moc co říct, nejlepší odpověď dnes přišla na trati.“ (NRK)

Johannes Thingnes Bø: „Když jsem přijel na poslední střelbu, tak byl vítr velmi silný. V té chvíli jsme ale věděl, že je se třemi nulami možné vyhrát. Cítil jsem se jistě.“ (IBU)

Vladimir Čepelin: „Včera jsem sledoval Darju. Inspiroval jsem a věděl jsem, že s čistou střelbou je pódium možné.“ (IBU)

„Hodně mě podržely lyže.“

Ondřej Moravec: „O běh jsem se dnes opravdu opřít nemohl. Chtěl jsem začít s rozumem, a pak přidávat. Jenže zrychlit mi vůbec nešlo.“ (biatlon.cz)

Michal Šlesingr: „Hodně mě podržely lyže, protože na trati jsem zase neměl nijak extra dobré pocity. Proto mě i běžecký čas hodně překvapil.“ (biatlon.cz)

Michael Málek: „Spokojenost by v našem týmu byla, pokud by tři kluci bodovali a jeden skončil do desítky. To se ale nestalo.“ (biatlon.cz)

Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

One thought on “Dojmy po vítězném startu: Naštvaný Fourcade a překvapená Dahlmeierová

  1. Martin Fourcade: „Celý závod jsem byl na Nory naštvaný za to, co nám udělali. Není k tomu moc co říct, nejlepší odpověď dnes přišla na trati.“
    = zlost je dobrá motivace 😁😁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *