Home > Závody > SP Östersund: Martin Fourcade načal sezónu vítězstvím

SP Östersund: Martin Fourcade načal sezónu vítězstvím

Martin Fourcade

Hned první individuální závod sezóny ukázal sílu Martina Fourcada. Stejně jako včera provázel biatlonisty nepříjemný vítr, se kterým si však Francouz s bravurou poradil. Dobře střílel i Ondřej Moravec, ale s pomalejším během bral 17. příčku.

Martin Fourcade – Johannes Bø 1:0

Chyb a hodně dlouhých střeleb bylo opět v Östersundu dost. Ani loterijní podmínky však nezabránily dvěma největším favoritům k opanování čela vytrvalostního závodu. A mohl to být Johannes Thingnes Bø, kdo odstartuje sezónu výhrou. Provázelo ho celkem i štěstí na podmínky, když první tři položky zvládl čistě. U té poslední se ale zasekl a nakonec mu naskočily dvě trestné minuty.

Nora tento výkon zařadil na druhou příčku, necelých 30 vteřin za Martina Fourcada. Francouz si své dvě chyby odbyl při druhé strojce, pak už mířil přesně. A jak jinak, měl i nejrychlejší běh.

Oba dva borce mohl předstihnout za nimi jedoucí Anton Šipulin. To by ovšem k jedné minele ze druhé střelby nesměl přidat další tři na závěrečné stojce. Nakonec dojel 11. těsně před dalším favoritem Simonem Ederem. Takový Simon Schempp kvůli 7 nepřesnostem ani nebodoval.

Další běloruská senzace

Ve včerejším vytrvalostním závodě žen způsobila senzaci třetí Darja Jurkevičová, dnes její výsledek zopakoval Vladimir Čepelin. Po dalším životním výkonu svého reprezentanta tak má Bělorusko z Östersundu druhý bronz.

S jednou chybou stříleli ještě dva borci. Florian Graf se tak odvděčil německých trenérům za šanci, skončil 8. A velmi spokojený bude i Tuomas Gronman, který ukořistil pro finské muže nevídané 20. místo.

Týmově dnes nejlépe dopadlo Norsko. Vedle Johannese Bøho se zadařilo čtvrtému Larsi Birkelandovi a pátému Olemu Einarovi Bjørndalenovi.

Velmi rychlý Šlesingr

Tři chyby patřily v dnešním závodě k těm lepším střeleckým počinům, ale Ondřeji Moravcovi k výraznějšímu úspěchu nepomohly. Mohl za to pomalejší běh. Přesto je 17. pozice daleko lepším startem než ta loňská 35.

To Michal Šlesingr běžel velmi rychle, předběhlo ho jen 6 závodníků. Jenže s pěti chybami mohl těžko pomýšlet na lepší než 25. příčku. Ke všemu se u Šlesingra a vlastně i u dalších reprezentantů opět vrátila bolest z minulé sezóny – velmi zdlouhává střelba.

Pět chyb udělal i Michal Krčmář, ale neběžel tak rychle a o dvě pozice mu unikly body. Na úplném chvostu se krčili 95. Adam Václavík a 97. Jaroslav Soukup. Porce 11, resp. 10 chyb je opravdu hodně.

Střelecké časy
1. Lars Birkeland 1:45,0
2. Anton Šipulin +3,9
3. Jean-Guillaume Béatrix +4,6
64. Ondřej Moravec +39,2
72. Adam Václavík +43,6
83. Michal Krčmář +48,6
87. Michal Šlesingr +52,0
96. Jaroslav Soukup +1:04,3
Běžecké časy
1. Martin Fourcade 45:56,4
2. Johannes Thingnes Bø +14,8
3. Julian Eberhard +21,7
7. Michal Šlesingr +51,8
30. Michal Krčmář +2:06,9
35. Adam Václavík +2:18,5
41. Ondřej Moravec +2:31,1
68. Jaroslav Soukup +3:42,7

Foto: Martin Fourcade (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *