Home > Novinky > Domračevová vynechá příští sezónu!

Domračevová vynechá příští sezónu!

Darja Domračevová

Darja Domračevová

Foto: Darja Domračevová (© Instagram D. Domračevové)

Když se v červenci Darja Domračevová dozvěděla, že onemocněla mononukleózou, připustila, že by mohla vynechat i celou nadcházející sezónu. Nyní je to oficiální, nejlepší žena loňského ročníku Světového poháru se chce plně zotavit a připravit na sezónu 2016-2017.

Velká soupeřka Veroniky Vítkové a Gabriely Soukalové vydala oficiální prohlášení, kde sděluje důvody svého rozhodnutí a sděluje, jak bude vypadat její příprava a vůbec návrat na tratě.

Tělo nelze oklamat

„Po zralé úvaze a analýze jsem se rozhodla vynechat sezónu 2015-2016. Poprvé mě tahle myšlenka a s ní spojená touha získat zpět svou sílu napadla na konci loňské zimy. Mojí chybou bylo, že jsem v té době dostatečně nenaslouchala potřebám svého těla.

Po tom, co jsem jela k moři odbourat únavu a zdálo se mi, že jsem odpočatá, bylo rozhodnuto, že se budu připravovat na další sezónu. Plán zněl takto: Vynechat část startů, aby závodů nebylo tolik. Trénink začal s velkým elánem a vše vypadalo dobře. Ale tělo nelze oklamat.

Chytla jsem mononokleózu a to se pro mě stalo signálem, abych se vrátila ke svým původním myšlenkám. Mohla bych v zimě závodit, ale po konzultaci s experty a naslouchání sama sobě jsem dospěla k rozhodnutí, že by bylo rozumnější sezónu vynechat. Jsem si jistá, že mi to pomůže a vrátí se mi pro příští rok síla a motivace.“

Radost z maličkostí a pocit svobody

„Každý se zajímá o mé nejbližší plány. Teď je nejdůležitější se zcela uzdravit bez emočního a fyzického přetížení. Příští měsíc na radu lékařů zůstanu ve velmi klidovém a mírném režimu. Pak postupně začnu se základním tréninkem. V zimě plánuji testování a výběr lyží na další sezónu. Tento rok k tomu dostávám skvělou příležitost. Obecně lze říct, že budu trénovat podle individuálního programu. Pro zpestření chci do tréninku zařadit fyzické aktivity a práci s experty z jiných sportů. Tento rok považuji jako takový můj restart.

Mezitím se raduji z maličkostí. Například byl čas na to číst si, potkat se s přáteli, chodit po městě či navštívit divadlo. Ve sportovním režimu nemám čas, dnes se v tomto ohledu cítím svobodnější. Jako sportovec jste neustále pod tlakem a musíte se ovládat. Užívám si možností a život. Samozřejmě mám také velké množství zajímavých projektů a teď můžu některé z nich realizovat. Nicméně to udělám až tehdy, kdy se dám zcela fyzicky a psychicky do pořádku.“

BiatlonMag přeje Darje mnoho sil, dobré nálady a hlavně brzké uzdravení!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *