Home > Závody > Dorinová Habertová oslavila v Arçonu dvě domácí výhry

Dorinová Habertová oslavila v Arçonu dvě domácí výhry

Marie Dorinová Habertová

V Arçonu se o víkendu uzavřela Summer Tour francouzských biatlonistů. Dvě výhry získala v chladném počasí Marie Dorinová Habertová. Mezi muži se radovali Martin Fourcade a Fabien Claude.

Sprinty

Summer Tour už se jela v říjnu, kdy v La Féclaz dvakrát suverénně triumfoval Martin Fourcade. A vyhrál i potřetí. V sobotním sprintu neudělal jedinou chybu a druhého Jeana-Guillaumeho Béatrixe porazil o minutu. Třetí příčkou překvapil mladý talent Emilien Jacquelin.

Triumf Marie Dorinové Habertové ve sprintu žen byl přeci jen těsnější. S jednou chybou měla na čistou Anaïs Bescondovou k dobru „jen“ 18,6 sekundy. Už s větším odstupem si pro bronz dojela Célia Aymonierová.

Výsledky sprintu mužů

Výsledky sprintu žen

Stíhací závody

Nedělní stíhací závod mužů se jel už bez Martina Fourcada. Jeho pozici na čele zaujmul nováček v A týmu Fabien Claude. Druhý Béatrix za ním zaostal o 48,6 sekundy, přestože oba stříleli za dva. Bronz zbyl na Simona Desthieuxe.

O dvojitém triumfu Dorinové Habertové nemohlo být sporu. Druhé ženě z uplynulé sezóny Světového poháru se znovu nejvíce přiblížila Bescondová, nyní ale ztrácela více než minutu. Na téměř dvě minuty pak vyšplhal odstup třetí Chloé Chevalierové.

Výsledky stíhacího závodu mužů

Výsledky stíhacího závodu žen

Foto: Marie Dorinová Habertová (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *