Home > Novinky > Švédský kouč Pichler vyhlašuje útok na medaile

Švédský kouč Pichler vyhlašuje útok na medaile

Fredrik Lindström

Vrátit švédskému biatlonu lesk z minulých let. To bude už druhým rokem cílem legendárního německého kouče Wolfganga Pichlera.

Na přelomu tisíciletí pomohl 61letý trenér Magdaleně Forsbergové k 6 celkovým triumfům ve Světovém poháru a k 6 zlatým medailím z mistrovství světa. Později se dařilo i Anně Carin Zidekové či Heleně Ekholmové. V posledních letech ještě švédský biatlon mezi elitou drželi dva muži – Carl Johan Bergman a Björn Ferry.

Pak přišla velká výsledkové krize. Kromě postupného konce silné generace se na tom pravděpodobně podepsal i přestup Pichlera k ruským ženám po sezóně 2010/2011.

Od minulé sezóny už Pichler opět vede švédský tým a hned se dostavily zlepšené výsledky. Mona Brorssonová překvapila 6. příčkou ve sprintu na Mistrovství světa, štafeta mužů zase v Oslu dojela 7. Zamrzela snad jen absence medaile či menší trápení dlouholeté opory Fredrika Lindströma.

Průběh letní přípravy naznačuje, že by Švédové mohli v nadcházejícím ročníku předvádět ještě lepší výsledky. „Odtrénovali jsme více hodin. Navýšili jsme zátěž asi o 10 až 15 procent a zdá se, že se vše povedlo. Výsledky v tréninku vypadaly v porovnání s loňským rokem dobře,“ těší Pichlera.

„Musíme se přiblížit světové špičce, což znamená dosáhnout na několik pódií,“ přibližuje Wolfgang Pichler cíle pro letošní sezónu. Zkušený kouč zároveň věří, že by švédský biatlon mohl získat medaili na Olympijských hrách v Pchjongčchangu.

Švédský A tým pro sezónu 2016/2017

Ženy: Mona Brorssonová, Linn Perssonová, Anna Magnussonová, Hanna Obergová, Sofia Myhrová, Emma Nilssonová

Muži: Fredrik Lindström, Jesper Nelin, Torstein Stenersen, Sebastian Samuelsson, Tiio Söderhielm

Zdroj: sydsvenskan.se
Foto: Fredrik Lindström (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *