Home > Novinky > Na Nory se lepí smůla. Olsbuová musela na operaci

Na Nory se lepí smůla. Olsbuová musela na operaci

Marte Olsbuová

Norský tým se musí vypořádat s dalšími zdravotními komplikacemi. Vedle Svendsena se na marodku dostala Marte Olsbuová. Musela totiž na operaci se slepým střevem.

Olsbuová po operaci

Olsbuová musela předčasně opustit právě probíhající soustředění ve francouzském Villard de Lans. Ve čtvrtek ji totiž postihly horečky a silné bolesti břicha. Následoval rychlý přesun domů do Norska a hospitalizace v nemocnici v Lillehammeru.

„Soustředění ve Francii bylo trochu kratší, než jsem plánovala. Včera jsem se vrátila domů a v noci mi operovali slepé střevo. Teď už se usmívám po úspěšné operaci,“ okomentovala své trable Olsbuová.

Kvůli rekonvalescenci přijde Olsbuová o část závěrečné přípravy a v ohrožení je i start sezóny. Sama 25letá biatlonistka, která letos dovedla norskou štafetu ke zlatu na domácím Mistrovství světa, se na situaci dívá pozitivně. Lepší je podle ní přijít o část přípravy než třeba o světový šampionát.

Svendsen trénuje na 50 %

Z norského týmu přišly zároveň i nové zprávy o Emilu Heglemu Svendsenovi. Toho stále trápí dýchací cesty a může trénovat jen s 50% úsilím. Proti původním předpokladům ale alespoň odcestoval na druhou polovinu soustředění do Villard de Lans.

Svendsen se už ale začíná smiřovat s tím, že vzhledem k dvouměsíčnímu tréninkovému výpadku nebude schopný bojovat o úspěch v celkovém hodnocení Světového poháru. O jeho výkonnosti můžou leccos prozradit úvodní závody sezóny, které se pro Nory uskuteční za 3 týdny v Sjusjøenu.

Zdroj: NRK
Foto: Marte Olsbuová (© Instagram M. Olsbuové)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *