Home > Novinky > Dorothea Wiererová potěšila své fanoušky. Chce pokračovat až do olympiády

Dorothea Wiererová potěšila své fanoušky. Chce pokračovat až do olympiády

„Stále nevím, jestli budu pokračovat v kariéře. Jsem po sezóně opravdu vyčerpaná,“ říkala na konci března Dorothea Wiererová. Teď je vše jinak. Italka si odpočinula a v rozhovoru pro norskou televizi NRK potvrdila, že chce pokračovat až do Zimních olympijských her v Pekingu.

Velká motivace

„V dubnu jsem hodně přemýšlela a odpočívala. Rozhodla jsem se pokračovat. Musela jsem samozřejmě naslouchat vému tělu a motivaci, která je teď velká,“ potěšila své fanoušky třicetiletá biatlonistka.

Její únavu v minulosti ještě zvyšovalo množství sponzorských povinností, které se na ni navalilo po skončení sezóny. „Na jaře jsem vždycky unavená po sezóně. Loni v dubnu jsem navíc měla schůzku za schůzkou. Nemohla jsem pořádně jíst, jedla jsem v autě při cestách na schůzky.“

Jeden příklad za všechny. Ze soustředění musela Wiererová odjet na rozhovor do Milána. Vrátila se ve tři hodiny ráno, v osm už začínal trénink s týmem. „Stává se z vás téměř mašina, nemáte čas na odpočinek.“

„Pomohl“ koronavirus

Paradoxně tak k rozhodnutí pokračovat v kariéře přispěl i koronavirus, kdy Wiererové odpadly sponzorské aktivity a mohla doma odpočívat a přemýšlet.

Zahnala myšlenky na konec kariéry, bude pokračovat. Až do Pekingu 2022? „Doufám, že ano, ale nikdy nevíte. Může nás čekat hodně zvláštní sezóna, nevíme, jak to bude vypadat. Ano, myslím si, že posledním cílem bude olympiáda, ale do ní stále zbývají dva roky.“

Pro biatlonový svět je skvělou zprávou, že nepřijde o jednu ze svých hlavních tváří. Dorothea Wiererová tak může zaútočit na třetí velký křišťálový glóbus v řadě. Byla by po Magdaleně Forsbergové teprve druhou biatlonistkou, které se to povedlo.

Zdroj: NRK
Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

11 thoughts on “Dorothea Wiererová potěšila své fanoušky. Chce pokračovat až do olympiády

 1. Tím jak zveřejňuje své fotky v plavkách, má negativní vliv na ostýchavé lidi, kteří si budou věřit ještě míň, když uvidí, jak je ona odvážná a ještě je kvůli tomu oblíbená. Ona podporuje povrchnost společnosti (tedy: vygooglíš ji, najdeš fotku v plavkách, dáš lajk a hotovo). Je to jedna z nejdrzejších sportovkyň, zajímalo by mě zda kvůli ní už někdo spáchal sebevraždu. 😭😭😭Zajímal by mě něčí názor na můj komentář, děkuji.

 2. Wiererová je pro mě (a není jediná, je to víc lidí) symbolem šikany. Že pokračuje, není pro mě dobrá zpráva. 😭😭😭

 3. Jak se asi chová k soupeřkám. Třeba se jim směje že se nemalujou. Neumím si moc představit že by byla milá. Ale takových…..jako je ona je víc, Tiril je věčně praštěná a nebere nic vážně. Denise Herrmannová je zas drsňačka. Tyhle 3 jsou mi vážně vážně vážně nesympatické. 😭😭😭

   1. Děkuji za zpětnou vazbu, Optimisto.
    Možná to vyznělo, že vím jistě, že se jim směje. Ale když jsem tam napsala “třeba se jim směje, že se nemalujou”, tím jsem myslela svůj názor, tedy co si myslím, ale samozřejmě to nemám potvrzené. Dorota nevypadá, že by byla zlá, ale přijde mi to, že někdy si neuvědomuje co říká, nebo že si neuvědomuje, že tím, jak se vystavuje na Instagramu apod., může někomu ublížit. 😭😭😭

    1. Tak Instagram mají dneska všichni profesionální sportovci i sportovkyně a nepřijde mi, že by v tomto byla Wiererová nějakou výjimkou. Navíc není povinné sociální sítě navštěvovat – komu nedělá dobře dívat se tam na hezký lidi, může vyrazit někam do přírody nebo si najít jinou zábavu 🙂

     1. Ano, dnes jsem byla ven na pizze a odpočívat u jezera, ale psychicky mi to vůbec nepomohlo. Ještě chci podotknout k Dorotě, že je pro mě hodně zvláštní, že se takhle hodně maluje. Myslím, že ačkoli působí sebevědomě, má možná nějaké problémy se sebou. Třeba se jí nelíbí to, jak vypadá bez make-upu (takto jsem ji ještě neviděla) a tak si trochu “mění identitu” tak, že ze sebe dělá krasavici. Nemám ráda ani Tiril, ale oceňuji na ni, že se nemaluje tak hodně jako Dorota. Jinak jako člověk je mi není sympatická ani jedna, mně je sympatická např. F. Preuß či S. Dunklee, myslím že to jsou přirozené holky. Jeden známý jednou o Doře řekl, že je to umělá maškara. Myslím, že nekoukat na sociální sítě někomu sice může pomoct, ale není to řešením, protože když půjde ven, může tam vidět např. hezkou ženu a kolem ní 5 nápadníků, a bude mít stejný pocit jako kdyby koukal na Instagram Dorothy 😭😭😭

 4. Pesimistka: Znáte to pořekadlo, ve kterém jsou slova “mlčeti zlato”? Asi ne, že… Názor na Dorotku mějte jakýkoliv, to že Vám není sympatická je Vaše věc. Ale psát tady naprosté nesmysly, navíc ničím podložené ohledně jejího údajného chování k soupeřkám, vystupování na sociálních sítích a nevím co ještě je z Vaší strany opravdu ubohost. Z Vašich komentářů to vypadá, že nejste úplně psychicky v pořádku. Jestli Vám její krásné fotky na Instagramu nějak zhoršují psychiku, tak raději více odpočívejte u jezera. A příště si rozmyslete co napíšete, ať se neztrapníte stupidními komentáři…

 5. Znám pořekadlo, o něj teď nejde.
  Souhlasím, že její chování k soupeřkám nemusí být pravda, ani jsem jej neprezentovala jako pravdu, ale jen jako svůj názor. Nevylučuji, že je možné, že je Wiererová na své soupeřky milá.
  Když dává sexy fotky na sociální sítě, neberu to tak, že tím chce dávat různým holkám najevo: tak a teď se ukažte vy!
  Uznávám, že trochu mi to psychiku zhoršuje, a myslím si, že nejen mně. Určitě existují další holky/ženy, které si říkají: já jsem slušná tichá myška, a Doro je u kluků oblíbenější, protože tam dává polonahé fotky!
  Musím souhlasit, že některé Doroty fotky na Instagramu jsou krásné, ale tipuji si, že některé si mohla designově upravit, aby byly lepší. Možná to znáte – aplikace, které upravují vzhled, jsou mezi mladými lidmi oblíbené.
  A na závěr: je mi jedno, jestli jsem se ztrapnila stupidními komentáři. Své názory budu prezentovat kdykoliv se mi zachce, a pokud změním názor, tak jen kvůli sobě.
  Děkuji za přečtení.

  1. O ten Instagram mi ani tak nejde, ruku na srdce, asi málokdo zveřejňuje na Instagramu své fotky, když se ráno probudí, není pěkně oblečen atd. Většina chce, aby ty fotky nějak vypadaly, a proto se na to focení i nějak připraví.
   Co mě ale nejvíce zaráží na Vašich komentářích je to, že z nějakého nepochopitelného důvodu se domníváte, že Doro není na své soupeřky milá nebo se jim dokonce směje, že “nejsou nalíčené”. Asi moc nesledujete biatlonové dění mimo závody(tiskové konference, focení, rozhovory atd.) Ještě jsem neviděl žádné video, kde by nějaká soupeřka nevycházela nebo se nebavila s Dorotkou. Právě naopak. Mnohé biatlonistky jsou její velké kamarádky. V rozhovorech, kterých se Doro za ty roky zůčastnila, právě díky její milé povaze, vždy panovala mezi všemi závodnicemi uvolněná, přátelská atmosféra. Stejně tak je vnímána dalšími osobnostmi z biatlonu a hlavně mezi fanoušky, jako velmi milá a přátelská osoba, která i po náročném závodu nevynechá žádného fanouška pro podpis, fotku atd. Vyhledejte si na YouTube pár videí s ní a uvidíte to sama. Myslíte si, že kdyby se chovala k soupeřkám tak, jak vy tvrdíte, že by se s ní Denise Herrmannová společně vyfotila na konci sezony s vyhranými globy atd.?
   Také děkuji za přečtení.

 6. Davidová říkala, že Doro na ni je vždy milá, ok, třeba to tak fakt je. Četla jsem s Dorotou několik rozhovorů, nepůsobí nijak namyšleně, ale nechci být naivní. Protože mnozí hajzlové navenek dělají, že jsou milí (netvrdím, že Dorota taky tento případ). Doro měla malinký konflikt s Tiril („Myslím, že Doro je hloupá”) a Píšou (před MS), což však, upřímně řečeno, nemusí nic moc znamenat. Viděla jsem v televizi tu Denise a jak se fotila s glóby. Můj názor je, že mně není sympatická ani Denise, ani Dora, a obě vypadají extrovertně, tak spolu možná kamarádí. Neříkám, že vím na 100%, že se chová Dora nehezky k soupeřkám, jen se mi nelíbí ten přístup, že se ráda fotí (jedna žena, se kterou se znám, ji označila za narcisku). V jednom článku, myslím že na idnes, je, že nějaká servírka říká cca: “Doro je milá, ale ne tak jako Lisa Vittozziová. Je vidět, že je to hvězda, prostě si dá trochu nos nahoru” (taky uznávám, že to není důkaz, že Dora se chová blbě, je to jen názor servírky).
  A pak bych chtěla ještě dodat jednu věc, co s Dorou však nesouvisí: Loginov je mezi muži velmi neoblíbený, několik soupeřů to dává jasně najevo. Ale na MS, letos, když se jel sprint, v cíli si s ním nějaký Němec, asi Philipp Horn myslím, ťukl pěstí (blahopřál mu)
  Děkuji za přečtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *