Home > Novinky > Dusno v italském týmu. Vittozziová se v rozhovoru pustila do Wiererové i trenérů. Proč?

Dusno v italském týmu. Vittozziová se v rozhovoru pustila do Wiererové i trenérů. Proč?

Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová

Necelý týden před startem domácího mistrovství světa je v italském týmu dusno. Lisa Vittozziová se totiž v rozhovoru pro Messaggero Veneto pustila do Dorothey Wiererové a trenérů kvůli rok staré křivdě.

Nejsme kamarádky, ale soupeřky

Pamatujete si, jak Dorothea Wiererová loni na Mistrovství světa v Östersundu vynechala štafetu? Oficiálně kvůli zdravotním problémům. Lisa Vittozziová ale prozradila, že si její kolegyně s požehnáním trenérů dopřála den volna, aby nabrala síly před hromadným startem.

„Byly jsme první a druhá ve Světovém poháru, ona místo štafety odpočívala a já ne. Vzala jsem to špatně. Nesouhlasila jsem s tím rozhodnutím trenérů a ztratila jsem klid,“ otevřela se Vittozziová.

V tomto bodě se v jejím vztahu k Wiererové udělala velká trhlina. „Ve sportu jsou věci, které bych neudělala. Rozhodla bych se jinak. Nejsme kamarádky, jsme kolegyně a soupeřky. Nemusíte se s každým mít rád. Jsme povahově naprosto rozdílné a to vždycky nejde dohromady. Ale vzájemně se respektujeme,“ říká pětadvacetiletá biatlonistka.

Do sporu se vložila i matka Vittozziové, která na sociální sítě napsala: „Nikdo nedbal na respekt k Lise, když byla krok od triumfu ve Světovém poháru. Narušili její klid, když odsouhlasili odpočinek Doro. Určitě to není chyba Doro, ale lidí z týmu, kteří nezvládli tuhle situaci.“

Vittozziová se vrací do pohody. Co Wiererová?

Vittozziová se nechala slyšet, že březnová kauza měla vliv i na její slabší začátek aktuální sezóny. Nyní se zdá, že se vše vrací do normálu, což se na Pokljuce projevilo i ve výsledcích. Italka tam poprvé v sezóně vystoupala na stupně vítězů.

„Věci, které se staly, mě ovlivnily pozitivně i negativně. Věřím ve své schopnosti a jsem sebejistá. Přemýšlím o své kariéře, abych se cítila dobře a udělala to nejlepší pro sebe i pro tým. Zbytek jde mimo mě,“ tvrdí Vittozziová.

Podle OA Sport ale kolují zvěsti, že aféru nese velmi špatně Dorothea Wiererová. Což není moc dobrá zpráva pro italké fanoušky. Vždyť už ve čtvrtek startuje Mistrovství světa v Antholzi smíšenou štafetou, kde by se obě biatlonistky měly potkat. Wiererovou pak čeká obhajoba zlata právě v inkriminovaném hromadném startu.

Zdroje: OA Sport, Messaggero Veneto
Foto: Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Dusno v italském týmu. Vittozziová se v rozhovoru pustila do Wiererové i trenérů. Proč?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *