Home > Novinky > Švýcarsko bere na mistrovství světa úspěšné ženy a zatím jen tři muže

Švýcarsko bere na mistrovství světa úspěšné ženy a zatím jen tři muže

Ve velmi dobrém rozpoložení odjedou na Mistrovství světa do italského Antholze švýcarské biatlonistky. To u mužů je situace jiná.

Trenérka žen Sandra Flungerová v probíhající sezóně již třikrát slavila se svými svěřenkami medailové umístění ve štafetě. Sestava byla pokaždé stejná: sestry Elisa, Selina a Aita Gasparinovy a Lena Häcková. Häckiové se daří i individuálně, v celkovém hodnocení Světového poháru je 12. Aita Gasparinová si zase devátou příčkou v Pokljuce vylepšila své maximum.

Všechny čtyři členky štafety jsou samozřejmě v sestavě pro světový šampionát. Pátou do party je Irene Cadurischová. Osmá ze sprintu na olympiádě v Pchjongčchangu se začíná zvedat po vleklých zdravotních problémech, na IBU Cupu v Osrblí už byla druhá.

Mužům se zatím tolik nevede, Benjamin Weger je v hodnocení Světového poháru 27., Mario Dolder 65. a Serafin Wiestner 68. Tato trojice je v nominaci trenéra Jörna Wollschläger, na doplnění čtvrtého muže se čeká.

Body ve SP (konkrétně 4) získal už jen Joscha Burkhalter, pro kterého by to bylo první mistrovství světa. V IBU Cupu je na tom nejlíp Eligius Tambornino, z formy jsou naopak tradiční opory Jeremy Finello a Martin Jäger.

Švýcarská nominace pro MS v Antholzi

Ženy: Irene Cadurischová, Aita Gasparinová, Elisa Gasparinová, Selina Gasparinová, Lena Häckiová

Muži: Mario Dolder, Benjamin Weger, Serafin Wiestner

Zdroj: swiss-ski.ch
Foto: Aita Gasparinová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *