Home > Novinky > Erik Lesser a Benjamin Weger předčasně ukončili sezónu

Erik Lesser a Benjamin Weger předčasně ukončili sezónu

Němec Erik Lesser a Švýcar Benjamin Weger se rozhodli po Mistrovství světa v Antholzi předčasně ukončit sezónu. Oba tak učili v úplně jiném rozpoložení.

Erik Lesser dostal na šampionátu šanci ve smíšených dvojicích a ve štafetě a pomohl Německu ke stříbru a k bronzu. Po štafetě ale prohlásil: „Jedu domů, protože se tam něco změnilo. Má sezóna je u konce,“ řekl neurčitě Lesser s tím, že by nemělo jít o nic vážného.

„Ale není to konec kariéry,“ dodal jednatřicetiletý biatlonista. Veškerou pozornost nyní směřuje k Zimním olympijským hrám v Pekingu 2022.

To Benjamin Weger neprožívá ideální sezónu. Ve Světovém poháru se propadl na 29. místo, na mistrovství světa se mu krom pátého místa ve vytrvalostním závodě příliš nedařilo.

„Běžecky jsem nebyl na úrovni z minulých let. To bylo těžké i pro mou hlavu. Jsem přesvědčený, že s ohledem na další sezóny bude lepší, když si teď pár týdnu budu držet od biatlonu odstup,“ věří Weger.

Třicetiletý biatlonista zkrátka potřebuje pauzu. „Nezačal jsem sezónu s plnými bateriemi. Po 10 sezónách ve Světovém poháru je pauzu nutná, abych si opět vyčistil hlavu.“

Zdroje: SID, swiss-ski.ch
Foto: Erik Lesser (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Erik Lesser a Benjamin Weger předčasně ukončili sezónu

  1. Erik říkal, že jde na otcovskou dovolenou, a “it’s just my baby and me”. Partnerka Nadine tedy možná onemocněla, zranila se a je v nemocnici, nebo tak něco. Každopádně držím palce, ať to zvládne, protože postarat se více méně sám o dítě, zvlášť, když moc nebyl doma a není na to zvyklý, není vůbec snadné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *