Home > Novinky > Eva Kristejn Puskarčíková: „Snad se nové příjmení komentátoři naučí.“

Eva Kristejn Puskarčíková: „Snad se nové příjmení komentátoři naučí.“

Stejně jako Gabriela Koukalová před třemi lety, ani Eva Puskarčíková nedala na pověry o tom, že květnové svatby přináší smůlu. Za Lukáše Kristejna, bývalého českého biatlonistu, se provdala první májovou sobotu. Biatlonová svatba se odehrála na chatě Romana Dostála v Janově nad Nisou. A k horskému prostředí se přidalo i horské počasí.

Svatbu nezkazil déšť ani sníh

O tom, že je vdanou paní, informovala Eva Kristejn Puskarčíková na svém oficiálním Instagramu, kde se pochlubila svatební fotografií. I když šlo o májovou svatbu, sníh zachycený na snímku nasvědčoval tomu, že jarní počasí nepanovalo. To následně potvrdila i nevěsta. „Ráno to vypadalo, že bude celkem dobře. Hodinu před obřadem nám začalo pršet. Postupem času se to proměnilo ve sníh. To vlastně byla pozitivnější zpráva. Sice jsem docela jsem promrzla a spousta lidí asi taky, ale bylo to krásné. Hřála nás láska, mládí a přátelství všech okolo,“ svěřila se osmadvacetiletá česká biatlonistka. Přímo pod fotkou novomanželům gratulovalo velké množství biatlonových osobností, např. Paulína Fialková, Sebastian Samuelsson, Lisa Vittozziová, Dominik Windisch, Weronika Nowakowska nebo Siegfried Mazet.

S biatlonem i bez něj

Ačkoli se jednalo o svatbu aktivní biatlonistky a bývalého biatlonisty, oblíbený český sport na svatbě prý důležitou roli neměl. „Během dne nikdo nevyslovil slovo biatlon, “ odpověděla Puskarčíková na dotaz, jak moc biatlonová svatba to byla. Dodala ale, že úplně se na něj nezapomnělo. „Bylo pár srandiček a her, které si na nás nachystali. To by nebylo jen tak, kdyby nám nedali nějaký sjezd na lyžích. Dostali jsme lyže, na kterých byla přimoutována kolečka a také měly dvoje vázání. Takže jsme jeli s Lukynem společně překážovou dráhu. Jelo se i z kopečka, takže si ze mě dělali srandu, že se konečně naučím i sjezdovat.“

Nové příjmení? V zahraničí to zvládnou možná nejlépe

Biatlonistka souběžně s informováním o svatbě předešla spekulacím, jaké příjmení bude v budoucnu používat. Na sociální síti si změnila příjmení na Kristejn Puskarčíková. A věří, že sportovní komentátoři si na změnu rychle zvyknou i v zahraničí. „Myslím, že se to naučí. Kolikrát němečtí komentátoři vysloví mé jméno líp než ti naši,“ vtipkovala.

Svatební cesta bude v létě nebo na podzim. Možná

Brzy po svatbě většinou následuje svatební cesta. Když se ale vdává aktivní biatlonistka, tradice musí jít stranou. Eva Kristejn Puskarčíková v pondělí odletěla s ženským týmem na první soustředění, konkrétně na Mallorcu. Líbánky tak prozatím musejí počkat. „Přípravy byly mocné, škola byla mocná a teď už jsme zase na soustředění, takže na to nebyl čas. Svatební cesta bude v průběhu léta nebo na podzim, pokud to vyjde,“ nastínila plány Kristejn Puskarčíková, která se letos připravuje už na osmou sezonu Světového poháru.

České biatlonistky včetně čerstvě vdané Evy Kristejn Puskarčíkové už zahájily přípravu na Mallorce (Foto: Instagram V. Vítkové)

Hlavní foto: Eva Kristejn Puskarčíková a Lukáš Kristejn (Zdroj: Instagram E. Kristejn Puskarčíkové)

2 thoughts on “Eva Kristejn Puskarčíková: „Snad se nové příjmení komentátoři naučí.“

  1. Tak to teda vůbec. Být komentátorem, tak bych říkal buď pořád “Puskarčíková”, nebo “Kristejnová”. Tenhle trend nechávat si obě příjmení mě opravdu vytáčí a neuznávám jej. Ale.obchodní zájmy jsou zkrátka silné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *