Home > Závody > Exhibice v Drammenu měla šest vítězů. Nejúspěšnější byl Johannes Bø

Exhibice v Drammenu měla šest vítězů. Nejúspěšnější byl Johannes Bø

Johannes Thingnes Bø

Norští biatlonisté si zpestřili přípravu exhibičními závody na kolečkových lyžích. V norském Drammenu se v pátek a v sobotu konal první ročník festivalu Midt i Drammen.

V pátek byly na programu závody s hromadným startem a také střelecké soutěže.

Ženský masák byl jednoznačnou záležitostí pro Ingrid Tandrevoldovou, která porazila Marte Olsbuovou o 19 sekund. Třetí skončila Thekla Brunová-Lieová.

Naopak mezi muži rozhodlo o vítězství Larse Birkelanda jen 2,6 sekundy. O tolik byl pomalejší Johannes Thingnes Bø. Těsně za jeho zády dojel Vetle Christiansen.

Výsledky hromadného startu žen
Výsledky hromadného startu mužů

Střeleckou soutěž žen ovládla Tiril Eckhoffová, když sklopila všechny terče o 1,3 sekundy dřív než Karoline Erdalová. Třetí nejlepší byla opět Thekla Brunová-Lieová.

Z mužů stříleli nejlépe Johannes a Tarje Bøovi, přičemž mladší z bratrů byl o tři desetiny rychlejší a také v následném superfinále předčil Eckhoffovou. Třetí příčku bral Brage Reier Groven.

Výsledky střelecké soutěže žen
Výsledky střelecké soutěže mužů

Tečku za festivalem udělaly sobotní supersprinty.

Mezi ženami uspěla Marte Olsbuová, která o 9,5 sekundy zdolala v Drammenu velmi úspěšnou Theklu Brunovou-Lieovou. Dobrou formu na začátku přípravy potvrdila i třetí Ingrid Tandrevoldová.

Supersprint mužů měl přesvědčivého vítěze v podobě Vetleho Christiansena. Ten ovládl jak čtvrtfinále, tak semifinále a nakonec finále. Johannesovi Bøovi chybělo k druhé výhře 4,5 sekundy. Stupně vítězů doplnil Fredrik Mack Rørvik.

Výsledky supersprintu žen
Výsledky supersprintu mužů

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *