Home > Téma > 10 biatlonistek, které zůstaly v sezóně 2017/18 za očekáváním

10 biatlonistek, které zůstaly v sezóně 2017/18 za očekáváním

Lucie Charvátová

Ne všem biatlonistkám se v uplynulé sezóně dařilo tak jako Kaise Mäkäräinenové, Anastasii Kuzminové či Darji Domračevové. Pokles formy se bohužel nevyhnul ani českým reprezentantkám. Zvlášť výkony Lucie Charvátové byly velkým zklamáním. Které další ženy pomýšlely na víc?

1. Lucie Charvátová

Čekalo se, že půjde střelecky nahoru, ale opak byl pravdou. Lucie Charvátová střílela s úspěšností pouhých 64 %, ke všemu šla dolů i běžecky. Povedl se jí jediný závod. Ve sprintu IBU Cupu v Martellu skončila šestá.

Lucie CharvátováFoto: Lucie Charvátová (Autor: Petr Slavík)

2. Mari Laukkanenová

Před rokem zakončila sezónu dvěma výhrami a vypadalo to, že má namířeno mezi tu nejužší elitu. Jenže Mari Laukkanenová ztratila běžeckou formu a střelecky stále patřila k těm slabším. Ve Světovém poháru proto nebyla lepší než 12.

Mari LaukkanenováFoto: Mari Laukkanenová (Autor: Petr Slavík)

3. Federica Sanfilippová

Ještě před rokem byla výsledkově na úrovni Lisy Vittozziové, ale teď už jejímu tempu nestačila. Federica Sanfilippová se nedostala výš než na 21. místo, což bylo velkým zklamáním po tom, co na loňském Mistrovství světa zazářila pátou příčkou.

Federica SanfilippováFoto: Federica Sanfilippová (Autor: Petr Zbranek)

4. Eva Puskarčíková

Před rokem v Oberhofu skákala Gabriele Koukalové do náruče, když podruhé v kariéře dojela v závodě Světového poháru třetí. Na třetí cenný kov však Eva Puskarčíková stále čeká a během uplynulé sezóny se mu ani nepřiblížila. V celkovém pořadí spadla z 13. příčky až na 35.

Eva PuskarčíkováFoto: Eva Puskarčíková (Autor: Petr Slavík)

5. Susan Dunkleeová

Zdálo se, že je jen otázkou času, kdy si dojede pro premiérové vítězství. Progres Susan Dunkleeové se ovšem trochu zasekl. Dvaatřicetiletá biatlonistka střídala průměrné momenty s těmi slabými a vyšel jí až úplný závěr sezóny. Ani bronz z Osla však nic nezměnil na 34. příčce v celkovém hodnocení.

Susan DunkleeováFoto: Susan Dunkleeová (Autor: Petr Slavík)

6. Lisa Hauserová

Zaplať pánbůh za závody smíšených dvojic. Z nich Lisa Hauserová spolu se Simonem Ederem a Julianem Eberhardem vytěžila zlato a stříbro, ale po individuální stránce nemohla být spokojená. Ani jednou se nevešla do elitní desítky a z olympiády si odvezla pouze 41. a 62. místo.

Lisa HauserováFoto: Lisa Hauserová (Autor: Petr Zbranek)

7. Marie Dorinová Habertová

Představovala si asi trochu veselejší loučení s kariérou. Už od začátku sezóny se Marii Dorinové Habertové moc nevedlo, elitní desítka jí zůstávala uzavřená. Ale pak prokázala své zkušenosti a dobře se připravila na olympiádu. Čtvrté místo ve sprintu zamrzelo, avšak zlato a bronz ze štafet byly dobrými náplastmi.

Marie Dorinová HabertováFoto: Marie Dorinová Habertová (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

8. Lena Häckiová

V minulé sezóně udělala stále teprve 22letá biatlonistka díru do světa. Hned na úvod v Östersundu se Lena Häckiová dočkala čtvrtého místa, následně pravidelně sbírala body a celkově skončila 32. Nyní byla o 12 příček níže. Alespoň nejlepší moment si nechala na vrchol sezóny, v olympijské stíhačce se vyšvihla z 26. místa až na 8.

Lena HäckiováFoto: Lena Häckiová (Autor: Christian Bier, pod licencí BY-SA)

9. Taťjána Akimovová

Pamatujete si, jak v sezóně 2016/17 senzačně zvítězila v Novém Městě na Moravě? Tak k tomu teď měla Taťjána Akimovová hodně daleko. Jen jednou se podívala do elitní desítky a celkově se krčila na 39. příčce. Byla až třetí nejlepší Ruskou.

Taťjána AkimovováFoto: Taťjána Akimovová (Autor: Petr Zbranek)

10. Monika Hojniszová

Takto špatnou sezónu snad nepamatuje. Někdejší polská jednička Monika Hojniszová měla vůbec problém ve Světovém poháru bodovat, o čemž svědčí celkové 82. místo. Hodnocení zimy alespoň trochu zmírnila šestá příčka z vytrvalostního závodu na olympijských hrách.

Monika HojniszováFoto: Monika Hojniszová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Hlavní foto: Lucie Charvátová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *