Home > Závody > Exhibici v Garmisch-Partenkirchenu ovládlo italské duo Runggaldierová/Windisch

Exhibici v Garmisch-Partenkirchenu ovládlo italské duo Runggaldierová/Windisch

Alexia Runggaldierová a Dominik Windisch

V neděli 30. prosince, den po závodech v Gelsenkirchenu, se v Německu konala další tradiční biatlonová exhibice. Dějištěm bylo bavorské město Garmisch-Partenkirchen. Třiadvacátý ročník závodu City-Biathlon opět opanovali Italové. Zatímco na stadionu Schalke zvítězili Dorothea Wiererová a Lukas Hofer, o den později se radovali Alexia Runggaldierová a Dominik Windisch.

Alexia Runggaldierová a Domink Windisch se připojili ke svým reprezentačním kolegům a v těsném finiši zdolali své soupeře. Před domácími fanoušky, kterých v ulicích Garmisch-Partenkirchenu fandilo asi deset tisíc, si další umístění rozebraly německé dvojice. Druhé místo obsadila loňská vítězka Anna Weidelová a Roman Rees, třetí pak Karolin Horchlerová a Johannes Kühn. Na čtvrtém místě dojeli Nadine Horchlerová a David Zobel. Závodu se měli původně účastnit i Franziska Preßová, která zde loni se Simonem Schemppem dojela druhá, a Benedikt Doll. Oba ale startovali předchozí den v Gelsenkirchenu, zřejmě proto svou účast v Garmisch-Partenkirchenu zrušili.

Ještě před hlavním závodem se konalo i klání mezi juniory. Letos poprvé junioři závodili ve trojicích. Vítězným se stalo trio Tina BaaderováHanna Kebingerová a Tim Grotian. Právě Hanna Kebingerová v letošní sezoně zatím vede celkové hodnocení IBU Junior Cupu, Grotian je mezi juniory nejlepším Němcem, v hodnocení juniorského seriálu mu patří 6. místo.

Foto: Alexia Runggaldierová a Dominik Windisch (© skiweltcup-garmisch.com)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *