Home > Závody > EYOF Sarajevo: Abrahám se vešel do elitní desítky i ve vytrvalostním závodě

EYOF Sarajevo: Abrahám se vešel do elitní desítky i ve vytrvalostním závodě

Logo EYOF 2019

I ve vytrvalostních závodech na Evropském olympijské festivalu mládeže v Sarajevu měl český biatlon zastoupení v elitní desítce, byť tentokrát trochu chudší. Povedlo se to pouze 10. Luďku Abrahámovi.

Vytrvalostní závod chlapců na 12,5 kilometru měl skvěle rozjetý Josef Kabrda. Po nule na úvodní ležce a jedničce na stojce mu patřilo třetí místo, ale v druhé polovině závodu přidal čtyři chyby a skončil 12. O pár sekund před ním figuroval 10. Luděk Abrahám, který minul rovněž šest terčů. Oba Češi ale velmi dobře běželi. Špatně si nevedl ani Ondřej Mánek, který skončil se třemi chybami 20. Méně se dařilo Jonáši Marečkovi, který chyboval sedmkrát a dojel 39.

Závodu dominovali Němci. Hans Köllner o více než minutu porazil Benjamina Menze. Oba přitom netrefili jeden terč, stejně jako třetí Ukrajinec Stepan Kinaš.

I vytrvalostní závod děvčat na 10 kilometrů se vyvíjel z českého pohledu velmi slibně. Čtvrtá ze sprintu Bára Babánková držela po dvou nulách druhé místo se ztrátou tří sekund na Rusku Sofii Cypluchinovou. Na dalších dvou položkách ale zaznamenala tři chyby a propadla se na 13. příčku. Cypluchinová chybovala ve zbytku závodu dvakrát a udržela alespoň bronz. Zvítězila jen jednou nepřesná Francouzka Noémie Remonnaová. Druhé místo ze sprintu zopakovala Lea Meierová ze Švýcarska.

Renáta Trejbalová a Zuzana Doležalová na střelnici zaváhaly čtyřikrát, což stačilo na 26., resp. 31. místo. Ještě o jednu chybu víc měla na svém kontě 47. Tereza Grossmannová.

Zítra je v Sarajevu volný den. Evropský olympijský festival mládeže z pohledu biatlonistů vyvrcholí v pátek v 10:00 smíšenou štafetou.

Foto: Logo EYOF 2019 (© eyof2019.net)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *