Home > Závody > EYOF Sarajevo: Tři Češi se v úvodních sprintech vešli do elitní desítky

EYOF Sarajevo: Tři Češi se v úvodních sprintech vešli do elitní desítky

Logo EYOF 2019

Skvělý vstup do Evropského olympijského festivalu mládeže v Sarajevu mají za sebou čeští biatlonisté. V hlavním městě Bosny a Hercegoviny, resp. v nedalekém středisku Dvorišta, unikl Báře Babánkové ve sprintu jen těsně cenný kov. Do elitní desítky se vedle ní dostali i Luděk Abrahám a Josef Kabrda.

Luděk Abrahám minul ve sprintu chlapců na 7,5 kilometru jeden terč vleže a dva vestoje, což ho stálo ještě lepší výsledek, než je deváté místo. Na vítězného Francouze Erica Perrota, který chyboval jen jednou, ztratil minutu. Stříbro vybojoval i přes tři chyby Slovinec Lovro Planko, který byl dvakrát druhý i na Mistrovství světa juniorů v Osrblí. Bronz bral Rus Ilja Anisimov.

Na desáté příčce, o 17 sekund za Abrahámem, skončil Josef Kabrda, který šel po obou střelbách na jedno trestné kolo. Ondřej Mánek netrefil jediný terč při své ležce a dojel 14. To Jonáš Mareček byl se čtyřmi chybami 31.

Ve sprintu děvčat na 6 kilometrů útočila na medaili Bára Babánková. S číslem čtyři se zařadila v cíli na první místo po tom, co jednou zaváhala při stojce. Nakonec ji však porazily tři biatlonistky. Norka Hanna Børveová absolvovala také jedno trestné kolo, ale byla v cíli o 38 sekund lepší než Češka. Stříbro putovalo díky Lee Meierové do Švýcarska a bronz získala Rakušanka Anna Gandlerová.

Trestné kolo po ležce i po stojce absolvovala Tereza Grossmannová, které to stačilo na 20. příčku. Renáta Trejbalová obsadila 28. místo po tom, co k jedné chybě z ležky přidala další dvě vestoje. Pětkrát nepřesná Zuzana Doležalová byla až 49.

Zítra jsou v Sarajevu na programu vytrvalostní závody chlapců (10:00) i děvčat (13:00).

Foto: Logo EYOF 2019 (© eyof2019.net)

One thought on “EYOF Sarajevo: Tři Češi se v úvodních sprintech vešli do elitní desítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *