Home > Závody > Fak se stal mistrem Slovinska v hromadném startu. Cisar dojel druhý

Fak se stal mistrem Slovinska v hromadném startu. Cisar dojel druhý

Jakov Fak

Pauzu mezi prvním a druhým trimestrem využili Slovinci hned ke třem soubojům o domácí tituly. Jakov Fak nastoupil až do třetí závodu, hromadného startu, kterému s přehledem vládl.

První část slovinského šampionátu se v Pokljuce uskutečnila na konci roku 2018. Jakov Fak do sprintu a do následné stíhačky nenastoupil, a tak byl největším favoritem Klemen Bauer. Ten se ale trápil na střelnici a první místo v obou závodech přenechal velmi přesnému Roku Tršanovi.

Skvěle si vedl Alex Cisar, syn českého otce a slovinské matky. Dvakrát triumfoval mezi juniory, ve sprintu byl čtvrtý za Tršanem, Bauerem a Slovákem Michalem Šímou a ve stíhačce dokonce finišoval před Bauerem jako druhý.

Alex CisarFoto: Alex Cisar (Autor: Jiří Zaňát)

Sprint žen ovládla favorizovaná Urška Pojeová před Nikou Vindišarovou a Japonkou Jurie Tanakaovou. Suverénní vítězkou stíhačky se při absenci Pojeové stala Nina Zadravecová, následovala Tanakaová a třetí příčka patřila bývalé běžkyni na lyžích Lee Einfaltové.

V hromadném startu mužů na 10 kilometrů, který se konal v Pokljuce v sobotu, se na stupně vítězů dostali tři bezchybní biatlonisté. Jedním z nich byl i Jakov Fak, který zvítězil s náskokem skoro dvou minut na Alexe Cisare. Osmnáctiletý biatlonista tak získal druhého stříbro.Třetí dojel Japonec Mikito Tačizaki.

Mezi ženami byla v 7,5 km dlouhém závodě s hromadným startem nejlepší opět Urška Pojeová. Na pódiu ji doplnily Polona Klemenčičová a Nina Zadravecová.

Hlavní foto: Jakov Fak (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *