Home > Závody > Fillon Maillet zdolal na úvod francouzského šampionátu M. Fourcada

Fillon Maillet zdolal na úvod francouzského šampionátu M. Fourcada

Quentin Fillon Maillet

Nejlepší francouzský biatlonista minulé sezóny Quentin Fillon Maillet načal vítězně Mistrovství Francie v Prémanonu. V úvodním supersprintu zdolal Martina Fourcada. Ženám vládla Julia Simonová.

Zkrácená varianta sprintu měřila v případě mužů 7,5 km, u žen to bylo 6 km. Biatlonisté navíc mohli využít tři náhradní náboje.

Nebylo tak velkým překvapením, že mezi ženami uspěla rychlá střelkyně Julia Simonová. Druhou Justine Braisazovou porazila o 4,6 sekundy, třetí Myrtille Bègueová už ztrácela 46,5 sekundy. Nestartovala Anaïs Bescondová, která se zotavuje ze zranění kolene.

Obsazení závodu mužů slibovalo skvělou podívanou. V souboji hvězd Světového poháru měl navrch Quentin Fillon Maillet, který za sebou nechal Martina Fourcada o 13 sekund. Třetí Simon Desthieux ztrácel půl minuty, čtvrtý Antonin Guigonnat minutu. V bratrském souboji uspěl pátý Emilien Claude, když starší Fabien Claude musel na trestné kolo a skončil šestý.

Zítra šampionát v Prémanonu pokračuje stíhacími závody. V rámci seriálu Samse Biathlon Summer Tour si Francouzi za měsíc v Arçonu boje o medaile zopakují.

Výsledky supersprintu žen
Výsledky supersprintu mužů

Foto: Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *