Home > Novinky > Finálový díl Světového poháru zůstane v Ťumeni

Finálový díl Světového poháru zůstane v Ťumeni

Ťumeň

Mezinárodní biatlonová unie potvrdila, že finálový díl Světového poháru uspořádá ruská Ťumeň. Stejně tak IBU Cup vyvrcholí v Rusku, ve střediscích Uvat a Chanty-Mansijsk.

Na konci ledna IBU informovala, že se během Zimních olympijských her v Pchjongčchangu bude zabývat možným odebráním pořadatelství. To ale nakonec Rusku zůstává.

Asociace zimních sportů se shodly, že všechny závody v sezóně 2017/2018 se v Rusku odehrají beze změn. Důvodem k odebrání pořadatelství by byly jen nové, klíčové informace ohledně ruského dopingu.

IBU již dříve odebrala Ťumeni Mistrovství světa v roce 2021 a Světový pohár v minulé sezóně. Zároveň bylo rozhodnuto, že v příštím ročníku elitní seriál do Ruska nezavítá.

Nyní je otázkou, jak k ruským závodům přistoupí jednotlivé země. Kanada už se nechala slyšet, že bude závody bojkotovat. Na pochybách byl i šéf českého biatlonu Jiří Hamza.

Jenže je tu sportovní hledisko. V IBU Cupu se bude ve čtyřech závodech bojovat do body do poháru národů. Neúčast by mimo jiné znamenala pro české muže ztrátu pracně získaných šesti startovních míst pro příští sezónu.

Ve Světovém poháru vedle toho ve třech závodech půjde i o celkové pořadí, v němž Veronika Vítková drží skvělou šestou příčku.

Zdroj: IBU
Foto: Stadion v Ťumeni (© eurobiathlon.csp72.ru)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *