Home > Preview > ZOH Pchjongčchang: Dahlmeierová zaútočí ve vytrvalostním závodě na třetí zlato

ZOH Pchjongčchang: Dahlmeierová zaútočí ve vytrvalostním závodě na třetí zlato

Laura Dahlmeierová

Laura Dahlmeierová se pokusí ve vytrvalostním závodě v Pchjongčchangu navázat na Oleho Einara Bjørndalena a Darju Domračevovou, kteří jako jediní získali na jedněch hrách tři individuální zlata. Na startu bude i české kvarteto, které oproti minulým závodům nedoznalo změn.

Vytrvalostní závod žen
Čtvrtek 15. 2. | 9:15
cze 3. Jislová, 15. Vítková, 31. Puskarčíková, 66. Davidová
Startovní listina

Vytrvalostní závod žen se měl jet už včera, ale kvůli silnému větru se jury rozhodla o přesunutí na čtvrtek. Znovu se tak muselo losovat pořadí na startu.

Největší favoritka, Laura Dahlmeierová (80), zvolila až závěrečnou startovní skupinu. Němka byla suverénní jak ve sprintu, tak ve stíhacím závodě. Už 14krát v řadě nechyběla na velké akci na pódiu, pokud počítáme i štafety. Je úřadující mistryní světa ve vytrvalostním závodě. To všechno jí dává největší šance.

Naopak hned v úvodu bude startovat Anastasia Kuzminová (6). Rychlostí běhu se může jako jedna z mála Dahlmeierové rovnat, ale u střelby bude otazník.

Své zkušenosti by mohla zužitkovat Darja Domračevová (28). Běloruska bude obhajovat zlato ze Soči. O půl minuty před ní se vydá na trať Anaïs Bescondová (27), která má v Pchjongčchangu výbornou formu.

Na rychlou a hlavně přesnou střelbu bude spoléhat Dorothea Wiererová (69). Mezi kandidátky na medaili se může řadit i její krajanka Lisa Vittozziová (49). K nejlepším střelkyním v seriálu dlouhodobě patří Naděžda Skardinová (32) a Valj Semerenková (44).

Jednou z prvních favoritek na startu bude Veronika Vítková (15). Na velkých akcích se ve vytrvalostním závodě už pětkrát prosadila do elitní desítky. Může jet s čistou hlavou, účast v hromadném startu má jistý.

Další Češky musí ještě zabojovat a připsat nějaké body. Jessica Jislová vyrazí do závodu jako první z našich s číslem 3. Eva Puskarčíková  bude mít číslo 31 a Markéta Davidová 66.

Foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Zbranek)

One thought on “ZOH Pchjongčchang: Dahlmeierová zaútočí ve vytrvalostním závodě na třetí zlato

  1. Chudák Zvařičová. Tolik se na olympiádu těšila, tolik se nadřela a teď… To mohla zůstat doma (jako Johanidesová) a jen čekat co kdyby… Přitom by trenéři mohli některou závodnici pošetřit (na Davidovou toho bude asi moc a bude jí potřeba do štafety; chápu, že trenéři vidí možnost vícenásobného zastoupení v “masáku” a tak by si mohla odpočinout Puskarčíková atd.). Prostě to není vůči Zvařičové fér; je mi jí vážně líto.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *