Home > Rozhovory > Fourcada dnešní výhra uklidnila. Östersund zvedl náladu i Vítkové

Fourcada dnešní výhra uklidnila. Östersund zvedl náladu i Vítkové

Martin Fourcade

Po dnešních výhrách ve stíhacích závodech odjíždějí z Östersundu spokojení Denise Herrmannová a Martin Fourcade. Podobně na tom jsou i další medailisté v čele s navrátilcem Jakovem Fakem. A kladně hodnotí start sezóny také Veronika Vítková.

Drtivý finiš a druhá výhra v řadě. Mohla si Denise Herrmannová přát lepší začátek sezóny? „Chtěla jsem si od začátku jet svůj vlastní závod. Dvě nuly vleže byly základ. Když jsem projela cílovou pásku jako první, tak jsem se cítila neuvěřitelně. Vysokou úroveň si chci podržet i dál.“ (ZDF)

Maximálně spokojená musí být i Justine Braisazová, podruhé v řadě bezchybná a v cíli druhá. „Snažila jsem se v posledním kole vymáčknout ze sebe to nejlepší, ale nestačilo to. S druhým místem jsem však hodně spokojená. Vůbec poprvé jsem přijížděla na střelbu jako první. Říkala jsem si, jestli je to vůbec pravda. Ale věděla jsem, že se musím pořád soustředit jen na sebe.“ (IBU)

Třetí Marte Olsbuová navázala na úspěchy své spolubydlící. „Jsem na pokoji se Synnøve, takže tento týden sbíráme květiny. Dnes jsem byla spokojená s během i se střelbou. Trochu mě mrzela jen poslední střelba. Denise na mě dělá velký dojem. Trénujeme tolik roků, ona tuším jen dva.“ (IBU)

Dvanácté, osmé a dnes dvacáté místo. I Veronika Vítková odjíždí z Östersundu spokojená. „Mě to zaváhání na druhé ležce hodně mrzí, ale držela jsem se pokynů, které jsem dostala na trati. Bohužel vítr byl hodně nevyzpytatelný. Musím říct, že pocitově i výsledkově mi Östersund zvedl náladu.“ (biatlon.cz)

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Jiří Zaňát)


Dvě pódia byla dobrá, ale bez vítězství by nebyl Martin Fourcade úplně spokojený. „Díky této výhře půjdu do dalších závodů s větším klidem. Byl jsem překvapený, že od druhé střelby už jsem bojoval prakticky jen sám se sebou. Věděl jsem, že je hodně borců v pár sekundách a že bude velmi těžké vypracovat si větší náskok.“ (IBU)

Jakov Fak čekal na pódium skoro tři roky. Druhé místo mu tak udělalo o to větší radost. „Jsem šťastný. V minulé sezóně jsem onemocněl hned v Östersundu a mohl jsem závody sledovat jen v televizi. Teď jsem zdravý. Příprava byla dobrá, ztratil jsem jen pět dnů a to až teď před Östersundem.“ (IBU)

Ve vytrvalostním závodě druhý, ve stíhacím třetí. Quentin Fillon Maillet zažívá snový start sezóny. „Jsem rád, že můžu být na pódiu zrovna s Martinem a Jakovem. Tomu bych chtěl poděkovat, že mi dnes na trati pomohl. Spolupracovali jsme, abychom udrželi náskok před dalšími biatlonisty a pak byl ve finiši zkrátka lepší.“ (IBU)

Ondřej Moravec si dnes 22. příčkou vylepšil sezónní maximum. „Před týdnem ve štafetách to bylo hrozné, dnes už jsem se cítil mnohem lépe. A věřím, že tak to bude i příští týden a příští měsíc. Vždyť Světový pohár je teprve na svém začátku.“ (biatlon.cz)

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *