Home > Novinky > Hochfilzen uvidí velký návrat Zvařičové. Představí se i Davidová a Václavík

Hochfilzen uvidí velký návrat Zvařičové. Představí se i Davidová a Václavík

Veronika Zvařičová

Tři nové tváře se objeví v českých barvách na druhém dílu Světového poháru v Hochfilzenu. Do Rakouska odcestují Veronika Zvařičová, Markéta Davidová a Adam Václavík. Naopak Gabriela Koukalová bude na startu opět chybět.

Veronika Zvařičová okusí atmosféru Světového poháru po dlouhých pěti letech a napíše tak další kapitolu ve svém životním příběhu. V květnu 2013 srazilo českou biatlonistku při tréninku na kolečkových lyžích auto. Její stav byl velmi vážný.

Po více než roční pauze se sice na tratě vrátila, ale do Světového poháru měla daleko. Dočká se až teď potom, co na IBU Cupu ve Sjusjøenu excelovala čtvrtým místem. Jejím maximem mezi elitou je dosud 22. místo z Mistrovství světa v Pchjongčchangu 2009.

To Markéta Davidová je ve 20 letech v úplně jiné pozici. Ve Světovém poháru ji čeká teprve čtvrtý individuální start. Už se ale může chlubit 28. příčkou ze sprintu z Ruhpoldingu. Přesto bude hlavně sbírat zkušenosti.

Markéta DavidováFoto: Markéta Davidová (Autor: Jiří Zaňát)

Opačným směrem putuje Lea Johanidesová. V Östersundu sice trefila všech 30 terčů, ale s velmi pomalým během zůstávala až v sedmé desítce. Rozjíždět se bude na IBU Cupu v Lenzerheide.

Další české biatlonistky v týmu zůstávají, a tak Zdeněk Vítek po delší době využije všech šest startovních míst. To znamená, že mu opět bude scházet Gabriela Koukalová. Podle šéftrenéra Ondřeje Rybáře u ní nejde vidět výraznější progres, a proto je skeptický k tomu, že by se do Vánoc stihla vrátit.

Stále lepší a lepší je naopak zdravotní stav Adama Václavíka, kterého v přípravě zbrzdila zlomená noha. Na IBU Cupu ve Sjusjøenu byl s 18. a 22. místem nejlepší z našich, a tak si zajistil vstupenku do Světového poháru.

Přesun do druholigového seriálu čeká Jaroslava Soukupa. Pětatřicetiletý biatlonista znovu nezachytil start do sezóny, v Östersundu byl nepřesný na střelnici a navíc pomalu běhal. Stačilo mu to pouze na 68., resp. 86. příčku.


Česká nominace pro SP v Hochfilzenu

Muži: Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Adam Václavík

Ženy: Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Veronika Zvařičová

Zdroje: biatlon.cz, ČT sport
Hlavní foto: Veronika Zvařičová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *