Home > Závody > SP Östersund: Martin Fourcade bere první výhru v sezóně, Moravec 22.

SP Östersund: Martin Fourcade bere první výhru v sezóně, Moravec 22.

Martin Fourcade

Napotřetí už to vyšlo. Martin Fourcade ovládl stíhací závod v Östersundu a upevnil si vedení ve Světovém poháru. Ondřej Moravec se vyšplhal z 44. příčky až na 22.

Vedoucí duo Martin Fourcade a Tarjei Bø

Trio Tarjei Bø, Martin Fourcade a Erik Lesser v prvním kole spolupracovalo a přijíždělo současně na úvodní střelbu. A to zrovna ve chvíli, kdy se trochu zvedl vítr. Situaci vůbec neustál Lesser, když zamířil čtyřikrát mimo. Bø s Fourcadem zastříleli za jedna a pustili před sebe Emila Hegleho Svendsena, Maria Doldera, Andrejse Rastorgujevse a Fredrika Lindströma.

Na druhou střelbu ale přijížděli všichni skoro současně, včetně Johannese Bøho. Z elitní sedmičky ale zastříleli za nula jen dva muži – Martin Fourcade a Tarjei Bø.

Dobře si vedli čeští reprezentanti. Michala Šlesingra posunula druhá nula na 20. příčku, bezchybní byli i 31. Tomáš Krupčík a 34. Ondřej Moravec. Michal Krčmář měl na svém kontě jednu chybu.

Sólo jízda Martina Fourcada

První stojka, to byla přehlídka chyb. Netýkalo se to ovšem Martina Fourcada, který odstřílel rychle za nula a zvýšil svůj náskok v čele už na 40 sekund. Druhý byl jeho krajan Quentin Fillon Maillet, třetí Jakov Fak a čtvrtý další Francouz Simon Fourcade.

Tarjei Bø se se třemi chybami propadl až na 18. příčku, Johannese poslaly dvě chyby na 7. místo. Šlesingr se po první nepřesnosti propadl na 24. místo a už mu dýchal na záda potřetí přesný Moravec. A kousek za nimi byl Krupčík.

Trestné kolo bylo hojně využívané i po poslední střelbě. Martin Fourcade se mu ovšem znovu vyhnul a mířil za 62. výhrou ve Světovém poháru. Do cíle dorazil o 41 sekund před Jakovem Fakem. Slovinec chyboval jen dvakrát a udělal rázný krok k návratu mezi elitu. Na Faka v závěru těsně nestačil Quentin Fillon Maillet, nově druhý muž celkového pořadí. Na svého zkušenějšího krajana ztrácí 31 bodů.

Martin KaděrkaFoto: Jakov Fak (Autor: Martin Kaděrka)

Čtvrté místo zopakoval Emil Hegle Svendsen. Domácí fanoušky zase znovu potěšil pátý Fredrik Lindström. Lars Birkeland se díky druhému nejlepšími času ve stíhačce posunul z 29. na 6. příčku. Úplně nejlepší dnes byl Henrik L’Abée-Lund. Jeho posun z 41. pozice až na 12. byl velmi působivý.

Spokojený mohl být i Ondřej Moravec. Trefil 19 z 20 terčů a skončil 22. Dvě chyby na závěrečné střelbě mohly mrzet Tomáše Krupčíka, ale 32. příčku určitě bral. Bodovali i 37. Michal Šlesingr a 39. Michal Krčmář.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
22. Ondřej Moravec 0+0+0+1 ? ? +1:17,7 34.
32. Tomáš Krupčík 0+0+0+2 1:43 8. +1:40,4 44.
37. Michal Šlesingr 0+0+1+3 2:09 50. +1:16,3 33.
39. Michal Krčmář 0+1+0+2 2:11 51. +1:31,1 41.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Zbranek)

One thought on “SP Östersund: Martin Fourcade bere první výhru v sezóně, Moravec 22.

  1. Ráda bych věděla více o Wer.Nowakowské,tak rychle se vrátila,moc jí fandím,i slovenským děvčatům,moc ráda bych věděla,co má Weronika-holčičky,kluky?Škoda,že se nezmíníte o ost.maminkách,které závodí,je to hezké,když se po mateřské vrátí a že touží při kariéře být maminkou,děkuji a nezveřejňujte mě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *