Home > Rozhovory > Fourcade litoval špatně zvolené taktiky. Slováci a Kazaši jen zářili

Fourcade litoval špatně zvolené taktiky. Slováci a Kazaši jen zářili

Martin Fourcade

První den Světového poháru přinesl medailovou radost Rakušanům, Norům či Němcům, ale možná ještě spokojenější byli Slováci a Kazaši. Vybrali jsme nejzajímavější ohlasy po závodech smíšených dvojic a štafet v Östersundu.

Suverénní vítězství ve smíšených dvojicích si užíval Simon Eder: „Už teď na začátku sezóny se vyplatila ta celoroční dřina. Věděl jsem, že nás čeká jeden z nejtěžších závodů smíšených dvojic, protože si na střelnici vezete únavu z posledního kopce. Ale vypořádal jsem se s tím a myslím, že to byl dobrý výkon i po taktické stránce.“ (ÖSV)

I druhé Německo mohlo být spokojené, jak řekla Vanessa Hinzová: „Byla jsem nervózní, protože jsem jela smíšené dvojice poprvé. S druhým místem jsme maximálně spokojení, protože Rakousko bylo favoritem.“ (IBU)

Její kolega Erik Lesser hledal vylepšení nejnovější disciplíny: „Mám rád tyto krátké závody, třeba exhibici v Gelsenkirchenu. Ale měl bych pár nápadů, jak tuto disciplínu vylepšit. Zrušil bych dobíjení, jen pět ran a buď čistá střelba, nebo trestné kolo. Pro diváky by to podle mě bylo atraktivnější. Měl bych si promluvit s Andersem Bessebergem.“ (IBU)

Kazachstán jel velmi dobrý závod, vypadalo to na páté místo. Pak se ale na Maxima Brauna usmálo štěstí: „Jel jsem z kopce a viděl jsem, že Ukrajinec se Švédem leží na zemi. Řekl jsem, že tohle je můj den, moje šance a využil jsem ji.“ (IBU)

Marie Dorinová Habertová a Martin Fourcade byli zklamaní ze čtvrtého místa: „Závod se mi nepovedl. S Marie jsme si říkali, že budeme riskovat na střelnici, ale už jsme si uvědomili, že to nebyla dobrá taktika.“ (IBU)


Emil Hegle Svendsen musel hájit vítězství ve smíšené štafetě až do samotného konce: „Poslední kolo bylo velmi těžké. Ohlížel jsem se za sebe, jinak to ani nejde. Lukas byl velmi rychlý, ale já se cítil velmi dobře a snažil se soustředit hlavně na sebe.“ (IBU)

A jak souboj popisoval jeho druhý aktér Lukas Hofer? „Snažil jsem se dohnat Emila, ale byl hodně silný. V závěrečném kole je tradičně jeden z nejlepších.“ (IBU)

Italské jedničce Dorothee Wiererové to evidentně tolik nechutnalo na trati: „Potřebujeme víc závodů. Měli jsme těžkou přípravu, třikrát jsem během ní onemocněla. Teď je pro mě nejdůležitější, abych se zase cítila dobře na trati.“ (IBU)

Slováci dlouho bojovali o medaili, ale zkušený Matej Kazár nakonec dorazil do cíle jako čtvrtý. Přesto nebyl prostor pro smutek, jak popsal Tomáš Hasilla: „Na závěrečném úseku měl Matej hodně silné soupeře, na čtvrté místo se hodně nadřel. Bylo perfektní, že s nimi držel krok. Od celého týmu to bylo skvělé běžecky i střelecky.“ (IBU)

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *