Home > Novinky > Francouzský biatlonista Simon Fourcade ukončil kariéru

Francouzský biatlonista Simon Fourcade ukončil kariéru

Zatímco Martin Fourcade ukončil předčasně letošní sezonu, jeho staršího bratra už v kolotoči Světového poháru neuvidíme vůbec. Čtyřiatřicetiletý Simon Fourcade dnes v Oslu ukončil úspěšnou biatlonovou kariéru.

Možná i biatlonové loučení staršího bratra bylo jedním z důvodů, proč Martin Fourcade do Norska nakonec odcestoval. Právě Simon Fourcade byl Martinovým velkým vzorem. Spolu se zbytkem francouzského týmu tak pro staršího sourozence nachystal dojemnou rozlučku. Kromě bratra a týmových parťáků se Simon Fourcade loučil i před zraky svého dvouletého syna Adama.

Foto: Biatlonové loučení Simona Fourcada

V posledních sezonách musel starší z Fourcadů ustoupit silnější konkurenci. Sezonu 2018/19 odstartoval v IBU Cupu, do Světového poháru naskočil v Oberhofu. Nejlépe si vedl v Canmore, kde v závodě na 20 kilometrů dojel sedmý. Na Mistrovství světa v Östersundu byl 19. a 65.

Simon Fourcade debutoval ve Světovém poháru v roce 2004. Na stupních vítězů stanul celkem 27x. V individuálních závodech se nejvíce prosadil na Mistrovství světa v Ruhpoldingu 2012, kde vybojoval stříbrnou medaili ve vytrvalostním závodě. Ještě více zářil ve štafetových závodech – se smíšenou štafetou se stal v roce 2009 mistrem světa, s mužskou bral dvakrát stříbro (2012, 2013) a bronz (2015).

Hlavní foto: Simon Fourcade (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “Francouzský biatlonista Simon Fourcade ukončil kariéru

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *