Home > Doporučujeme > Frustrovaný Fourcade: Doma zajel nejhorší závod

Frustrovaný Fourcade: Doma zajel nejhorší závod

Tribuny v Le Grand-Bornand dnes nadšeně aplaudovaly, když Martin Fourcade zastřílel ležku za nula a šel do čela sprintu. A naopak si dvakrát hlasitě povzdechly, když minul dva terče vestoje. Dojel až 12., což je jeho nejhorší výsledek v sezóně.

„Je smutné, že jsem zajel zrovna dneska nejhorší závod,“ říkal po sprintu Martin Fourcade.

„Nepovedená stojka zničí jinak pěkný závod. To je frustrující,“ mrzelo Francouze. „Nejsem schopný se opřít o střelbu, i když na tréninku se mi daří.“

Odmítl, že by se nechal pohltit bouřlivou atmosférou, kdy se areálem několikrát neslo sborové „Martin, Martin, Martin“. „Nevím, z čeho pramenily ty chyby. Dostávám se tím pod tlak, protože v běhu nemám takovou rezervu.“ Dnes měl osmý čas, na nejlepšího ztratil půl minuty.

Na začátku sezóny se přitom zdálo, že je Fourcade zpět. Vyhrál vytrvalostní závod v Östersundu a šel do žlutého, v běhu sekundoval Johannesi Thingnesi Bømu.

„Ve stíhačce nemám co ztratit. Budu muset střílet čistě a doufat, že dveře mezi nejlepší budou otevřené,“ ví Fourcade.

Naopak skvělou výchozí pozici bude mít jeho kolega Quentin Fillon Maillet, který jako jediný z domácích ustál i stojku a skončil třetí. „Chtěl jsem napravit rok 2017 (to skončil 61. ve sprintu). To byla moje sportovní noční můra. Dneska to bylo moc příjemné závodit v tak skvělé atmosféře,“ radoval se po druhém pódiu v sezóně Fillon Maillet.

Zdroje: l’Équipe, ski-nordique.net
Foto: Martin Fourcade (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *