Home > Preview > SP Le Grand-Bornand: Vyhraje Wiererová i třetí sprint sezóny? (preview)

SP Le Grand-Bornand: Vyhraje Wiererová i třetí sprint sezóny? (preview)

Na Světovém poháru ve francouzském Le Grand-Bornand se dnes poprvé dostanou do akce ženy. Čeká je zřejmě deštivý sprint a to je důvod, proč jsou všechny favoritky koncentrované v první skupině.

14:15 – sprint žen

Vedoucí žena Světového poháru Dorothea Wiererová ovládla sprint v Östersundu i v Hochfilzenu, nyní se tedy bude ucházet o třetí vítězství. Ve Francii se ale dosud na stupně vítězů nepodívala.

Chybět bude druhá nejúspěšnější žena předešlých dvou sprintů Norka Marte Olsbuová Røiselandová, která se rozhodla raději pro předvánoční tréninkový blok doma. Zastoupit by ji ale měly ve skvělé formě jezdící krajanky Tiril Eckhoffová a Ingrid Tandrevoldová.

Největší domácí nadějí je Justine Braisazová, která právě v Le Grand-Bornand v roce 2017 vyhrála svůj první závod Světového poháru v kariéře. Na další výhru si musela počkat do letošního Östersundu. Braisazové by měla sekundovat Julia Simonová.

Z Hochfilzenu odjely s medailemi také Ruska Světlana Mironovová a Švédka Hanna Öbergová, jen těsně pod stupni vítězů zůstala Slovenka Paulína Fialková.

Tratě ve Francii sedí Švýcarce Selině Gasparinové či Fince Kaise Mäkäräinenové, rychlá tu před dvěma lety byla i Denise Herrmannová. Ta by se na jednodušší střelnici mohla pokusit ukončit trápení německých biatlonistek. Němky zde budou v obměněné sestavě. Poprvé od března 2018 se ve Světovém poháru představí Maren Hammerschmidtová a vůbec poprvé v kariéře Marion Deigenteschová.

Mezi favoritky se určitě řadí i české biatlonistky. Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková a Lucie Charvátová už v této sezóně úspěšně atakovaly elitní desítku, Jessica Jislová zase drží nejlepší výsledek české čtveřice v Le Grand-Bornand. V roce 2017 tu byla ve sprintu 24.

Startovní listina sprintu žen

Foto: Dorothea Wiererová (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *