Home > Závody > SP Le Grand-Bornand: Doll ukončil norskou nadvládu, další maximum Štvrteckého

SP Le Grand-Bornand: Doll ukončil norskou nadvládu, další maximum Štvrteckého

Benedikt Doll

Němec Benedikt Doll vyhrál druhý závod Světového poháru v kariéře. Ve sprintu ve francouzském Le Grand-Bornand za sebou nechal Tarjeiho Bø. Jakub Štvrtecký bere po čisté střelbě životní 16. příčku.

Slaví Doll, Norové i domácí

Fanoušci v Le Grand-Bornand připravili domácím biatlonistům bouřlivou atmosféru. Po první střelbě se ujal vedení Émilien Jacquelin, na čelních pozicích byli i Martin Fourcade, Simon Desthieux a Quentin Fillon Maillet. S čistým štítem ale po stojce vydržel jen posledně jmenovaný.

Podruhé v kariéře zvítězil Benedikt Doll, který podpořil dvě nuly druhým nejrychlejším během. Rychlejší (o 21 s) byl jen Johannes Thingnes Bø, ten ale udělal dvě chyby a skončil čtvrtý.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Jaroslav Svoboda)

I tak dál vede celkové hodnocení o 32 bodů před bratrem Tarjeim, který dnes obsadil druhou příčku. Na Dolla ztratil 9 sekund a naopak byl o 2 sekundy lepší než třetí Fillon Maillet. Všichni medailisté stříleli čistě.

Foto: Tarjei Bø (Autor: Jaroslav Svoboda)

To platí i pro pátého Erlenda Bjøntegaarda a šestého Johannese Daleho. Norové tak zabrali čtyři místa v elitní šestce, Dale si o příčku vylepšil své maximum.

Závod se povedl i Italům, sedmý byl Dominik Windisch a devátý Lukas Hofer. Mezi ně se dostal devátý Desthieux. Foucade zůstal po dvou chybách vestoje na 12. pozici, Jacquelin 20.

Další maximum Štvrteckého

Čeští biatlonisté mají za sebou úspěšný závod, ve kterém nasbírali pátý nejvyšší součet do Poháru národů. Podruhé v kariéře zastřílel čistě Jakub Štvrtecký, který díky tomu bere životní 16. místo. Hned za ním dojel jednou nepřesný Michal Krčmář, který měl 20. běžecký čas. Oba by nyní postupovali do nedělního hromadného startu.

Body dnes bere i 37. Adam Václavík, který po jedné chybě vleže vyčistil stojku. S bilancí 1+1 debutoval 71. místem Vítězslav Hornig, do sobotní stíhačky nepostoupil.

Foto: Jakub Štvrtecký (Autor: Jaroslav Svoboda)

Hrdina závodu

Quentin Fillon Maillet jako jediný z domácích závodníků ustál bouřlivou atmosféru, odstřílel obě položky za nula a podruhé v sezóně vystoupal na pódium.

Poražený závodu

Erik Lesser prožívá hodně nepovedený vstup do sezóny. Dnes byl po třech chybách 82. a potřetí v řadě nebodoval.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Benedikt Doll (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Le Grand-Bornand: Doll ukončil norskou nadvládu, další maximum Štvrteckého

  1. Tak Štvrtecký příjemně překvapuje a kdyby se mu povedlo postoupit do masáku, tak to by bylo super. Docela rád bych se podíval, jak by se mu dařilo mezi zkušenýma pardálama. Michal Krčmář se mi stále zdá trochu za svými možnostmi. Vypadalo to, že má natrénováno, ale nějak mu nejde to prodat. Ale dnešní závod byl dobrý. Václavík se mi zdá tentokrát trochu pomalejší, ale bylo by fajn, kdyby bral body standardně v každém závodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *