Home > Novinky > Galavečer italských lyžařů: Wiererová převzala zlatou vločku, Vittozziová stříbrnou

Galavečer italských lyžařů: Wiererová převzala zlatou vločku, Vittozziová stříbrnou

Italské biatlonistky Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová se dočkaly ocenění během „Sněhového galavečera“, který se uskutečnil v sobotu v Cortině d’Ampezzo. Akci už potřetí v řadě uspořádal italský sportovní deník Gazzetta dello Sport.

Nejlepší sportovci uplynulé sezóny, kteří spadají pod Italskou federaci zimních sportů, byli oceněni zlatými a stříbrnými vločkami.

Dorothea Wiererová byla mezi čtveřicí, která převzala nejcennější trofej. Zlatou vločku obdržela za obhajobu velkého křišťálového glóbu a dvě zlaté medaile z domácího Mistrovství světa v Antholzi.

View this post on Instagram

💃🏽

A post shared by ᴰᴼᴿᴼᵀᴴᴱᴬ ᵂᴵᴱᴿᴱᴿ ️️ (@dorothea_wierer) on

Světové poháry ovládli i další držitelé zlaté vločky – lyžařka Federica Brignoneová a snowboardisté Roland Fischnaller a Michela Moioliová.

Stříbrné vločky získali lyžař Dominik Paris, běžec Federico Pellegrino, skokanka Lara Malsinerová, skeletonisté Mattia Gaspari a Valentina Margaglioová a Lisa Vittozziová.

Ta sice nenavázala na druhou příčku v celkovém hodnocení Světového poháru, ale pomohla italskému mixu ke stříbru na mistrovství světa a sama se ve Světovém poháru dvakrát probojovala na stupně vítězů.

View this post on Instagram

Gran galà della neve ❄️

A post shared by Lisa Vittozzi (@lisa_vittozzi) on

Zdroj: FISI
Foto: Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *