Home > Novinky > Gregorinová dostala za užití dopingu dvouletý trest

Gregorinová dostala za užití dopingu dvouletý trest

Teja Gregorinová

Dopingová kauza kolem Teji Gregorinové se zřejmě blíží ke konci. Antidopingová komise Mezinárodní biatlonové unie (IBU) udělila slovinské reprezentantce dvouletý distanc a vyškrtla ji z výsledkových listin.

O provinění Teji Gregorinové informoval před rokem Mezinárodní olympijský výbor (MOV). Při zpětné kontrole vzorků ze Zimních olympijských her v Vancouveru byly u 38leté závodnice nalezeny pozůstatky růstového hormonu.

IBU Gregorinové okamžitě zastavila činnost. V prosinci pak disciplinární komise MOV shledala biatlonistku vinnou a odebrala jí mimo jiné páté místo z vytrvalostního závodu na zmíněné olympiády v roce 2010.

Nyní potvrdila vinu Slovinky i antidopingová komise IBU. Gregorinová byla vyškrtnuta z výsledkových listin od 7. února 2010 do 6. února 2012. Přišla tak o jedno třetí místo v závodě Světového poháru. Naopak jí zůstal olympijský bronz z roku 2014 a velmi těsně i světové stříbro se smíšenou štafetou, které získala v březnu roku 2012.

Vedle toho byla Gregorinová potrestána zákázem startu na dva roky, přičemž se do toho počítá i roční suspendace. Trest nejlepší slovinské biatlonistce posledních let vyprší těsně před začátkem sezóny 2019/2020. Je však pravděpodobné, že ve 39 letech už nebude pomýšlet na návrat.

Zdroj: IBU
Foto: Teja Gregorinová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *